Ilm

LÖRTSIST PÄIKESELÕÕSANI! Ilmatargad ennustavad, millal on loota mõnusat sooja ilma 

Kristjan Väli, 13. mai 2020 10:41
ILUS ILM: „Alles pärast 25. maid võib kohale jõuda soojalaine, mis tõstab temperatuuri 20 kraadi lähedale,“  ütleb sünoptik Taimi Paljak.Foto: Erki Pärnaku

Kord sajab lörtsi ning puhub vilu tuul, siis jälle lõõmab päike – mai jooksul on ilmataat mänginud igasugu vingerpusse. Ilmatark Arvo Saidla ehk Metsavana tunnistab, et loodusmärkide järgi tuleb ka suvi vahelduv: soojaperioodide vahel võib ilm kiskuda üsna jahedaks ja selleks ajaks tuleb rannarõõmud unustada.

Märtsis ütles Metsavana, et kevadsoojuse tulekut ei tasu üleliia oodata, sest loodus vindub ja talv sõidab paari nädala võrra kevadesse sisse. Nii ka läks. Ta tunnistab, et koduõuel ja metsa all jalutades võib märgata, kuidas ka linnud on äraootaval seisukohal.

„Pääsuke tuli üldse kaks nädalat hiljem Eestisse,“ ütleb Arvo Saidla. Kui tavaliselt on linavästrikutel mai keskpaigaks juba pesa enam-vähem valmis, siis tänavu nad alles meisterdavad. „Hauduma pole veel hakanud, käib alles pesa vormimine,“ lausub ta. Saidla tunnistab, et iseenesest on loodus üsna hästi kevadpäikesest jõudu ammutanud, kuid pikk tee on veel minna. „Vihma oleks ka rohkem vaja!“ räägib ta.

Samal teemal

19.03.2021
ÕL ARHIIV | Ilmatarkade taaskohtumine! Voodisse naelutatud Ilmar Tiismaa embas head sõpra Metsavana
17.05.2020
Maikuu: loodus pääseb kui paisu tagant valla
13.05.2020
FOTOUUDIS | Raplamaal sai 13. mail lumememme ehitada
26.07.2019
ASJATUNDJAD ANNAVAD ARU | Mis augus me elame, et siia suured soojalained ei jõua

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee