Mitmesugust

Suvel toimub Käsmus noorte kalalaager 

Margo Pajuste, 17. juuni 2020, 12:33
Õngega merel.Foto: Timo Kark
20.–21. juulil 2020 ootab Keskkonnaamet 14–19aastasi noori kalalaagrisse.

Kahepäevases laagris õpitakse tundma mereökoloogiat, toiduahelat, kalaliike ja erinevaid piiranguid ning nõudeid kalastajatele. Kalalaagrit aitab korraldada Käsmu Meremuuseum.

Kalalaagris suurendatakse noorte keskkonnateadlikkust. „Laagris suuname noori mõtlema, kuidas anda ise panus sellesse, et meie veekogud ja neis elavad kalad oleksid hoitud,“ ütles Keskkonnaameti keskkonnaosakonna projektijuht Liisi Marits.

Lisaks teadmiste omandamisele toimuvad laagris ka praktilised tegevused. Muu hulgas saavad osalejad Käsmu järvel õngega kala püüda ja merel sõudepaatidega manöövreid harjutada. Samuti näitavad kogenud juhendajad, kuidas käib võrkude merre püügile asetamine ja võrkude väljavõtmine. „Selle kaudu saavad noored õppida tundma erinevaid kalapüügivahendeid, nende käsitsemist ja parandamist,“ märkis Liisi Marits.

Laagripäevad algavad kell 9.30 ja lõppevad kell 19. Laagris osalemine on tasuta. Kuna kohtade arv on piiratud, tuleb laagrisse kandideerida. Pane kirja, miks just Sina peaksid saama laagris osaleda ning saada kiri liisi.marits@keskkonnaamet.ee. Kandideerimise tähtaeg on 5. juuli.

Korraldajad paluvad laagrisse tulijatel kaasa võtta jalgratta, kiivri, soovi korral õnge, toidunõud ja sääsetõrjevahendi. Laager on ööbimiseta, transpordi sinna ja tagasi organiseerib laagris osaleja.

Laager toimub Euroopa Komisjoni rahastatud projekti LIFE IP CleanEST raames.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee