Mitmesugust

Peipsi kandi rahvas kutsub kõiki Eestimaa gurmaane rääbisefestivalile 

Margo Pajuste, 14. juuli 2020 15:07
Rääbis. Foto: ÜLLE JUKK
Laupäeval, 18. juulil toimub Kasepää laululaval ja staadionil suur rääbise söömise praasnik. Pole ju hea toit ja seda armastavad inimesed ammu kokku saanud. Naudime siis Peipsi toitu!

Heade Peipsi Maitsete peo kõige tähtsamal kohal on Peipsi toit ja päeva peategelane on taasavastamist vajav Peipsi rääbis.

Aastaid on Peipsi järve kalavarudes olnud suur rääbiseauk, mis nüüd paaril viimasel aastal on hakanud jõudsalt täituma ning seda head ja maitsvat kala on olnud võimalik püüda nii piisavalt, et inimesed võiksid seda taas nautima hakata.

Selleks, et inimestele meelde tuletada, mis kala see õieti on ja kuidas ta siis ikkagi maitseb, kutsuvad Peipsimaa Kogukonnaköök ja Peipsi Toit võrgustik kõiki huvitatuid laupäeval, 18. juulil kogunema Kasepääle Jõgevamaal. Festivali ajal näitavad parimad rääbisekokad tasuta õpitubades seda kõike, mis rääbisest teha saab ja kuidas see ka maitseb.

Rääbisefestival 2019. Foto: ÜLLE JUKK

Festivalialal on avatud ka Peipsi parimate toiduvalmistajate ja tootjate müügikohad, kus peale peategelase rääbise pakutakse nii kohapeal maiustamiseks kui ka kaasa ostmiseks kõike muud maitsvat, mida Peipsi ääres tehakse. Lastele pakuvad tegevusi Tartu loodusmaja kalaõpe, Lõuna-Eesti Kalastajate Klubi õngeõpe ning kohal on ka miniloomaaed koos ponisõiduga. Avatud on Peipsimaa Muuseum. Söömispidu  toimub kell 10-17 ja päeva juhib Linnateatri näitleja Mart Toome.

Tule ja naudi, jälgi ka korraldajate juhiseid distantsi hoidmisel ja festivali hajutamiseks, et saaksime ilma nakkusohuta ka edaspidi kohtuda.

Pidu korraldab Peipsi Toit võrgustik koostöös Leader Eesti, Jõgevamaa Koostöökoda, Mustvee Vallavalitsus, Kalanduse teabekeskus, Kääpa OTT, Peipsi Romantika.

Vaata lisa:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee