Ilm

Mure korral helistage mürgistuse infoliinile 16662, mis on avatud ööpäevaringselt.

SEENEHOOAJA MÜRGISED EKSITUSED: lapsed olid näost valged ja oksendasid, kogu pere sattus kaheks nädalaks haiglasse! 

Reti Jõerand, 31. august 2020, 13:43
MürgiseenedFoto: Kollaaž/Arno Saar, Tiina Kõrtsini

Mürgine kärbseseen või maitsev sirmik? Ohtlik kühmvöödik või muhe männiriisikas? Eksimine on inimlik, aga seeneliste eksituste hind võib olla eluohtlikult kõrge. „Mina alguses ei saanud midagi aru, läksin veel ööseks tööle. Öösel küll ütlesin seal sõbrannale, et imelik on olla ja kõht lahti. Kuid töö sai tehtud. Hullem oli siis, kui koju jõudsin. Poisid olid kõik näost valged ja oksendasid,“ räägib Hela, kelle pere sai ränga seenemürgituse.

Terviseameti mürgistusteabekeskuse juht Mare Oder tõdeb, et seenehooaeg on alanud tänavu ebatavaliselt vara ega ole veel poole pealgi. Juba on aga mürgistuse tõttu haiglasse sattunud vähemalt kuus inimest, kes sõid vöödikuid, ning üks inimene, kelle seeneroas oli rakumürki amatoksiini.

Amatoksiinimürgistuse võib saada nii rohelisest kui valgest kärbseseenest. Tagantjärele targana teab ka Hela, et ta sõi sirmiku pähe hoopis valget kärbseseent – noorest peast on need seened omavahel üsna sarnased. „Tulin töölt ja emal olid juba seened valmis tehtud. Võtsin kõne naabrinaisele, kes töötas kiirabis, ja uurisin seenemürgituse tunnuseid. Need kõik olid mu lastel olemas,“ meenutab Hela, kes elas 2009. aastal koos laste ja emaga üle seenemürgituse.

Samal teemal

3. september 2020, 07:29
VAHVA REKORD: mullu istutati Eesti metsadesse uusi taimi rohkem kui kunagi varem
24. august 2020, 05:58
Seenemürgistuse saanud naine viidi haiglasse
8. august 2020, 08:48
Kärbseseeni söönud mees viidi haiglasse
11. september 2019, 07:50
JUBA 24 ÕNNETUST: palun ära korja tundmatuid seeni ega tarvita neid viinavõtmise kõrvale!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee