Loomad

FOTOD | Uudishimu võis vaalad Tasmaania rannikule lõksu ajada 

Toimetas Greete Kõrvits, 22. september 2020, 17:00
KURB VAATEPILT: hukkunud pilootvaalad Tasmaania rannas.Foto: Reuters/Scanpix
Tasmaania rannikul käivad endiselt tööd eile sinna lõksu jäänud pilootvaalade päästmiseks. Sõbralike, kuid raskete vee-elukate päästmine kulgeb aeglaselt ning kahjuks on kolmandik neist juba hukkunud.

Kuidas pilootvaalad madalasse vette sattusid, ei oska keskkonnaeksperdid täpsemalt öelda. Uudishimuliku natuuriga vaalad võisid lihtsalt märgata midagi huvipakkuvat, rannikule ujuda ja siis veetaseme muutudes lõksu jääda. Pilootvaalad on ka väga seltsivad ning liiguvad enamasti suurtes gruppides – piisab ühest, kes ohutult teelt natuke kõrvale põikab ja teised järgnevad talle rõõmsalt. Ei saa samas välistada, et neid meelitas madalikule ka mõni söödav objekt.

Igal juhul kommenteerib üks päästja Tasmanian Examinerile, et pilootvaalade loomuomane karakter, kalduvus uudistada ja igal pool karjakesi liikuda teeb neist paraku sellistele õnnetustele vägagi vastuvõtliku liigi.

Jääkülmas vees kahlavad päästjad hiivavad vaalasid ükshaaval kanderihmade abil sügavamasse vette. Aeg aga kiirustab paraku takka: 270st madalikule uhutud loomast on üle 90 juba hukka saanud...

Foto: EPA/Scanpix

Foto: EPA/Scanpix

Samal teemal

26. september 2020, 15:39
Tasmaania päästjad vabastasid 108 ellujäänud vaala, üle 350 hukkus
21. september 2020, 18:28
FOTOD | PÄÄSTEOPERATSIOON: Tasmaania rannikul jäid madalasse vette kinni sajad vaalad

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee