Loomad

Sügisel sagenesid teated lahtiselt jooksvate koerte rünnetest 

KOERAOMANIKUD VILISTAVAD SEADUSELE: „Sa pane oma laps keti otsa, kui tahad! Las mu koer jookseb!“ 

Kristiina Tilk, 14. oktoober 2020 20:55
OHVER: Vabalt ühiskasutuses olevas hoovis ringi jooksnud koer pures Koplirannas väikest poissi. Oli puhas õnn, et loom lõi hambad lapse kätte ega vigastanud teda rängemalt. Foto: Munitsipaalpolitsei

Tallinna linna koerte ja kasside pidamise eeskiri ütleb sõnaselgelt, et avalikus kohas peab lemmikloom olema rihmastatud. Sellest hoolimata saab Tallinna munitsipaalpolitsei amet aastas sadu kaebusi eeskirja rikkumiste kohta. Seadus huvitab kõige vähem vanureid. „Ta ei tee kärbselegi liiga! Ta on harjunud sedasi jooksma!“ õigustavad nad oma lahtiselt ringi tormavaid koeri. 

Septembri seisuga on mupole laekunud 218 kirjalikku avaldust ja teadet, mis puudutavad koerte ja kasside pidamise eeskirja väidetavaid rikkumisi. Neist 33 on seotud koera häiriva haukumise või ulgumisega. Ülejäänute puhul on tegu koerarünnetega inimese või teise koera vastu, oma koduterritooriumilt välja pääsenud, hulkuvate või ilma rihmata jalutavate koerte ja kassidega.

„Kummastavalt on viimasel ajal koerte ründed aktiveerunud sügisel, seda nii möödunud kui ka selle aasta näitel,“ märgib mupo avalike suhete peaspetsialist Meeli Hunt. Koerte rünnakutega seotud menetlusi on alustatud 25. Neist 13 on jõudnud lõpule ning trahviotsuseid on koostatud kogusummas 1600 eurot. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee