Persoon

Priit Kallas püüab Emajõel lapsepõlvest saati 

Margo Pajuste, 17. oktoober 2020 17:00
Priit Kallas. Foto: Igor Ixa nael

„Selle kurvi peal käisid kümme aasta tagasi nagu külmkapi juures,“ näitab Priit Kallas. „Kui külalised olid saabumas, tulid, püüdsid paar koha ja panid grillile!“

Priit on Emajõe ülemises otsas koha ja Pedel haugi-ahvenat püüdnud paarikümmend aastat ja teab siin iga auku, kivi ja rampa jõepõhjas.

Raske aja kiuste kiirgab Priit Kallasest ehedat positiivsust ‒ iglusaunade äri on sujuvalt käima lükatud ja kui hinges kripeldama hakkab, saab kalale ka minna.

ESMALT JÕGI SELGEKS. Koha jahtimas on Priit käinud Emajõel paarkümmend aastat. Ajal, mil sõber Jarko Jaadlaga alustas, oli jigipüük Eestis veel üsna tundmatu ja koha püüdsid vanamehed kas sikutiga üle paadiparda või siis loopisid nooremad mehed voblereid. Seda viimast tegid ka Priit ja Jarko.

Tänavune sügis on pikk ja soe, vesi madal ja selle temperatuur püsinud kaua üle kümne kraadi. Mis tähendab, et koha sügisene toitumine ei ole veel alanud ja saagid on sealkandis üsna nigelad, ole nii kõva kohakütt kui tahes. Ka sõber Jarko nendib, et koha võtma saada ei õnnestu. Kala lööb lanti, aga ära ei võta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee