Kalapüük

Aasta rekordkala konkurss: kena haug Saaremaalt 

Margo Pajuste, 17. november 2020 17:00
SAARLANE JA TEMA KALA. Kristjan Siimpoeg püüdis 10,2-kilose haugi. Foto: Erakogu
Auu, sügisesed kollhaugid, kus te olete?

Ei tea, kas asi on selles, et ilm on anomaalselt soe püsinud, aga igasügisene suurte haugide ralli piltidel (veel) ei kajastu. Loodame, et see aeg on veel tulemas!

Suurhaugidest on rõõm esitleda Kristjan Siimpoja oktoobris püütud kala. Saarlane kirjutab nõnda: „Sai Lääne-Eesti saarestikus püüdmas käidud ja üle kahekiloseid pudinaid äi jõudnud kokku lugeda. Kaks tükki oli päeva peale vaid alla kahe kilo. Paadist käis päevaga läbi kindlasti umbes 100 kala. Aga erilist tähelepanu vääris neist üks palgi mõõtu, kes tahtis vabastamisel käe ära süüa. Kaalu oli tal 9,2 kilo, aga seoses apla lõugade lõgistamisega ei hakatud kala pikkust mõõtma.“

Et Eesti haugirekord on teadaolevalt 22,7 kilo, saab Kristjan oma kala eest 40,53 punkti.

Meie võistlust juhib endiselt Rolf Rais, kes püüdis samuti Saaremaalt 17,56 kilo kaalunud karpkala ja teenis sellega 94,92 punkti.

KUIDAS OSALEDA? Konkursil osalemine on lihtne. Teie, head lugejad, saadate meile pildi enda püütud suurest kalast. Meie anname sellele rangelt erapooletult punkte.

Pole oluline, kas kala on haug, forell, linask või mõni muu uimeline veteasukas. Meie universaalne hindamismetoodika aitab ka eri liiki kalad omavahel joonele panna. See käib nii, et arvutame välja, millise osa moodustab konkursile saadetud kala kaal teadaolevast Eesti rekordist. Kui näiteks Eesti haugirekord on 22,7 kilo, siis 11,35 kilo kaaluva haugi eest saab konkursil täpselt 50 punkti, sest see moodustab rekordist 50%.

Igal kuul saab suurima kala püüdja auhinna ja aasta kala püüdja veel midagi eriti magusat.

KONKURSI REEGLID. Osaleja peab saatma pildid kalast koos lühikese püügikirjelduse (kust, millal ja millega püütud), kala kaalu ja enda kontaktandmetega aadressile toimetus@ajakirilooduses.ee.

Arvesse lähevad ainult osaleja enda tänavu Eesti vetest püütud kalad.

Kala kvalifitseerub konkursile, kui vähemalt ühel fotol on selle taustal mõõdulint. Žürii otsusel võib erandkorras kvalifitseeruda ka pilt, millel on mõni objekt (lant, ritv, rull vms), mis lubab ligikaudselt määrata kala suuruse.

Kõiki vaidlusi lahendab žürii, kuhu kuuluvad Eesti Kalastajate Seltsi esimees Andres Duuberg, Eesti Mereinstituudi teadlane Aare Verliin ja ajakirja Kalale! Looduses peatoimetaja Margo Pajuste.

Kivi kotti!

Osaleja annab konkursile kala pildi saatmisega AS Õhtuleht Kirjastusele õiguse kasutada fotot ajakirjas Kalale! Looduses ja teistes ÕK väljaannetes ilma täiendavalt luba küsimata. Samuti lubab ta ÕK-l töödelda oma isikuandmeid nii palju, kui see on konkursi raames vajalik.