Leino Schnuri u 6,5-kilone haug. Foto: Erakogu
Margo Pajuste 23. veebruar 2021 17:00
Päris kollhauge-ahvenaid pole sel aastal veel näha olnud, eks need tulevad vähe soojemal ajal. 

Fred Rohula 6,75 kilo kaalunud haug. Foto: Erakogu

Ilusa haugi tabas ajal, mil veed olid veel napilt lahti, Fred Rohula. Fred saatis pildi Eesti Kalastajate Seltsi konkursile „Vabastan suure haugi“ ja kirjutab püügi kohta nii: „Püütud spinninguga 4. jaanuaril 2021 Pärnu jõe keskjooksult. Võttis valget kuuetollist kummikala. Kaal 6,750 kg. Olen seadnud endale haugi ülemmõõduks Eesti vetes 4 kilo ehk siis kõik üle selle lasen tagasi. Las sigivad ja levitavad häid suure haugi geene.“

Konkursil saab Fred 29,74 punkti.

Leino Schnuri u 6,5-kilone haug. Foto: Erakogu

Leino Schnur püüdis jaanuari keskel Peipsist kehva ahvenavõtuga pakaselisel päeval umbes 6,5 kilo kaalunud haugi. Täpsem kaal pole teada, sest haugi kiire vabastamise huvides sai ta ruttu üle mõõdetud ja tagasi lastud. Havimammi himustas Pärnu kombaini muskat. Konkursi punkte 28,63.

Martin Meieri 1,04 kilone ahven. Foto: Erakogu

Martin Meier püüdis Peipsilt sikutiga 1,04 kilo kaalunud ahvena, millega teenib konkursil 37,14 punkti.

KUIDAS OSALEDA? Konkursil osalemine on lihtne. Teie, head lugejad, saadate meile pildi enda püütud suurest kalast. Meie anname sellele rangelt erapooletult punkte.

Pole oluline, kas kala on haug, forell, linask või mõni muu uimeline veteasukas. Meie universaalne hindamismetoodika aitab ka eri liiki kalad omavahel joonele panna. See käib nii, et arvutame välja, millise osa moodustab konkursile saadetud kala kaal teadaolevast Eesti rekordist. Kui näiteks Eesti haugirekord on 22,7 kilo, siis 11,35 kilo kaaluva haugi eest saab konkursil täpselt 50 punkti, sest see moodustab rekordist 50%.

Igal kuul saab suurima kala püüdja auhinna ja aasta kala püüdja veel midagi eriti magusat.

KONKURSI REEGLID. Osaleja peab saatma pildid kalast koos lühikese püügikirjelduse (kust, millal ja millega püütud), kala kaalu ja enda kontaktandmetega aadressile toimetus@ajakirilooduses.ee.

Arvesse lähevad ainult osaleja enda tänavu Eesti vetest püütud kalad.

Kala kvalifitseerub konkursile, kui vähemalt ühel fotol on selle taustal mõõdulint. Žürii otsusel võib erandkorras kvalifitseeruda ka pilt, millel on mõni objekt (lant, ritv, rull vms), mis lubab ligikaudselt määrata kala suuruse.

Kõiki vaidlusi lahendab žürii, kuhu kuuluvad Eesti Kalastajate Seltsi esimees Andres Duuberg, Eesti Mereinstituudi teadlane Aare Verliin ja ajakirja Kalale! Looduses peatoimetaja Margo Pajuste.

Kivi kotti!

Osaleja annab konkursile kala pildi saatmisega AS Õhtuleht Kirjastusele õiguse kasutada fotot ajakirjas Kalale! Looduses ja teistes ÕK väljaannetes ilma täiendavalt luba küsimata. Samuti lubab ta ÕK-l töödelda oma isikuandmeid nii palju, kui see on konkursi raames vajalik.