Loomad

„Mida vähem me karusid taliuinaku ajal häirime, seda parem on see nende käpakäigule.“ 

Katrin Helend-Aaviku, 12. märts 2021 20:11
KARU KODU ON METS: Mati Kaalu sõnul ei saa metsast ära viidud karupojast enam kunagi metsaotti. Pildil olev mõmmik jäi fotokaamera ette 1998. aasta märtsis.Foto: Arne Ader
„Enamiku elukatega pole tegelikult isegi mitte kahtlemise kohta – kõik metskitsetalled, põdravasikad ja jänesepojad tuleb rahus jätta sinna, kus nad on, sest nemad peavadki alguses oma esimesi elupäevi kusagil paksu rohu sees üksinda mööda saatma ja rahulikult ema naasmist ootama. Mida rutem te niisugusel puhul eemaldute ja loomalapsed rahule jätate, seda suurema teene te neile osutate,“ räägib karuekspert Mati Kaal.

Nädalapäevad tagasi leidis kohalik jahimees Raplamaal maantee äärest abitu karupoja ja võttis ta endaga kaasa. Mõmmiku uueks elukohaks saab Elistvere loomapark. See lugu tõstis pinnale ka küsimuse, kas üldse ja kui palju peaks kahejalgsed metsaelanike ellu praegu ja edaspidigi sekkuma. Zooloog, endine kauaaegne Tallinna loomaaia direktor ja omal ajal Tartu ülikoolis Eesti metsades elavatest karudest diplomitöö teinud Mati Kaal ütleb, et see, kas jätta metsast leitud karupoeg sinna, kus ta on või tuua ta sealt ära, on paraku kahe või koguni rohkem kui kahe otsaga küsimus.

Samal teemal

11.03.2021
Leitud karupoegadest raketirünnakuteni: „Aktuaalse kaamera“ korrespondendid on läbi elanud nii mõndagi
05.03.2021
FOTOD | ÕNNELIK LÕPP! Maantee äärest üles korjatud kahekuune karupoeg hakkab elama Elistvere loomapargis
24.02.2021
Kas tänapäeva inimese suhe loodusega läheb rappa?
21.02.2021
Õudne juhtum: karu näksas välikäimlas istunud naist tagumikust!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee