Margo Pajuste 24. aprill 2021 07:00
Toome lugejani mõned põnevamad leiud matkavarustuse osas, mis meile viimasel kuul Internetis silma jäid.

UST BlastMatch tulepulk

Võimalik, et neid on varemgi tehtud, aga meie siin nägime esimest korda tulepulka, mida saab kasutada ühe käega.

See toimib enam-vähem nagu välgumihkel  – nupuga. Teine käsi on vaba ja saad sellega näiteks paigal hoida oma tulehakatust, mida tuul ära üritab puhuda. Kui sul pole suuremat kogemust magneesiumipulgast sädeme välja kraapimisel, siis on BlastMatch suurepärane tööriist.

Väikse tehnoloogilise nipina muutub igal kasutamisel veidi koht, kust sädet tõmmatakse. Nii ei kulu magneesiumvarras ühest kohast läbi., Sellegipoolest on kasutuskordade arv piiratud 4000ga – vingematel tavakomplektidel on see üle 20 000.

Tootja väidab, et BlastMatch töötaks ka märjaba, ent sellegipoolest on see kompaktses veekindlas korpuses, mis jääb seest kuivaks kõige hullemate tormide korral. Mõõtmetega u 10 x 3,6 cm on see piisavalt väike, et mahtuda ükskõik millisesse taskusse või kanda vutlariga vööl. Nagu tulemasinat.

Ainus probleem tundub olevat vidina kättesaadavus. Pealiskaudse otsinguga ei leidnud me võimalust osta seda Euroopast. USAst ostmisega kaasneb tänapäeval aga paras peavalu. Õnneks on BlastMatch üsna soodne, kuid transpordi hind USA Amazonist küünib vidina enda maksumuseni.

Hind u 17 eurot

Hiplok DX jalgratta lukk

Rattasõiduhooaeg on käes ja sestap ehk ka põhjust tutvustada rattalukku, mille matka- jm varustuse arvustamisele spetsialiseerunud veebileht Gearjunkie valis 2021. aasta parimaks.

Luku konstruktsioon sunnib varast seda läbi lõikama kahest kohast – ühest lõikest ei piisa. Lukk on mõeldud kaitsma üht ratast, kuid saab lukustada ka kaks. Kaasas on kolm spetsiaalset kodeeritud võtit.

Hiplok DX on väike, vajadusel kinnitatav rippuma vööle või seljakoti rihmale. Tõsi, u kilost raskust vööl pigem ei kannaks – kisub püksid alla.

Hind on küll muljetavaldav, kuid kui lukk tõepoolest hoiab vargad igaveseks eemal, on meelerahu ehk seda summat väärt.

Hind 56 eurot (bike24.com)

CrazyCap 2 veepudel-filter

Uus tehnoloogia puhastab allikast, jõest ja kasvõi kraavist võetud vee, kui oled sellega täitnud metallist pudeli. Rakendub spetsiaalne LED, mis tapab 99,99 jne protsenti kõigest selles leiduvast elavast UV-kiirguse abil. Viimane olla tootja kinnitusel samalaadne tehnoloogiaga, millega tagatakse haiglate operatsioonisaalide absoluutne puhtus.

Tootja annab CrazyCapile eluaegse garantii. Mõtle ka planeedi säästmisele plastpudelitest, joogivee kokkuhoiust jms.

Hind u 59 eurot

ESEE Laser Strike matkanuga

Gearjunkie valis Laser Strike’i 2021. aasta parimaks  ellujäämisnoaks (ing k survival knife). Peale kvaliteetse tera leiame siit veel mitmeid lisafunktsioone, näiteks tulepulk ja vibupuur.  

Veidi üle poole kilo kaaluv nuga on tagasihoidlikust välimusest hoolimata kasutatav ka raiumisel ning näidanud head vastupidavust. Testijad kiidavad ka käepideme ergonoomikat.

Muide, kui suudate süsinikterasest 11,4 cm pikkusest terast jagu saada, lubab ESEE selle tasuta asendada. Kokkuvõtlikult – väärt nuga eluks ajaks.

Hind u 168 eurot