Mitmesugust

GALERII | Metsaalune lõhnab küüslaugu järele? Karulaugu aeg on käes! 

Ohtuleht.ee, 18. aprill 2021 11:02
Karulauk Foto: Erki Parnaku
Ilmad on veel varakevadiselt külmad, aga üks esimestest looduslikest vitamiinipommidest – karulauk – haljendab juba jõudsalt. 

Õige aeg korjata karulaugu lehti on just praegu ehk aprilli- ja maikuu, mil taim veel ei õitse. Kui taim õitsema hakkab, siis lehti üldiselt enam ei korjata, sest kogu n-ö vägi on läinud lehtedest õitesse. Teisalt, ka õied on söödavad. Mõne õie võib vahelduseks noppida kas võileiva, salati vm roa garneeringuks.

Tuleb meeldes pidada, et karulaugulehed sarnanevad maikellukese mürgiste lehtedega. Õnneks reedab tugev küüslaugulõhn, et tegemist on  karulauguga. 

Karulaugu ladinakeelne nimetus (Allium ursinum) on legendi järgi tulnud sellest, et karu läheb kevadel ärgates esimese asjana metsast karulauku otsima, et pärast pikka talveund oma organismi puhastada.

Väidetavalt ongi karulauk väga hea organismi puhastaja, aidates talvel kehasse kogunenud jääkaineid välja viia. Karulauk on ka väga vitamiini- ja mineraalaineterikas, sisaldades ohtralt C-vitamiini, eeterlikke õlisid jt kasulikke aineid.

Samal teemal

13.04.2021
EVELIN ILVESE KOKAKOOL | Täiustatud karulaugupesto
10.04.2021
PAEPEALSED MAITSED | Mis teeb Põhja-Eesti kokakunsti eriliseks ning 4 väekat retsepti kartulist, kalast, odrast ja viinast
01.04.2021
SELLE KUU MÄRKSÕNAD: korja kevadisi ravimtaimi ja kogu puumahla!
04.05.2020
KUS PABER ON? Karulaugumüüjad peavad tõendama, et kaitsealused taimed pole metsast korjatud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee