Loomad

Tallinna loomaaias tuvastati väga nakkav linnugripp 

Toimetas Hindrek Pärg, täna 13:52

Tallinna loomaaia linnud

Foto: Mari Luud

Tallinna Loomaaia linnul tuvastati väga nakkava lindude gripi viirus, mistõttu kehtestas põllumajandus- ja toiduamet nakkuse leviku piiramiseks karantiini ning sellega seotud piirangud.

Põllumajandus- ja oiduameti peadirektori asetäitja Hele-Mai Sammeli sõnul kogu loomaaeda ei sulgeta. „Karatiin kehtestati loomaaia ühele osale, kus hoitakse nakatunuga kokkupuutes olnud veelinde. Loomaaed peab tagama selle, et antud alale puuduks ligipääs kõrvalistel isikutel ning tagama bioturvalisuse meetmed välistamaks taudi edasist levikut,“ selgitas Sammel. „Kehtivad normid võimaldavad kohaldada erisusi piirangute kehtestamisel loomaaedadele ning seetõttu ei tulene leiust laiemaid piiranguid ümbruskonnale ja loomaaias peetavaid linde ei hukata.“

Tallinna loomaaia peadirektor Tiit Maran kinnitab, et loomaaed jääb külastajatele avatuks, kuid kaitsmaks linde on veelindude osa külastajatele suletud. „Peame oluliseks Tallinna loomaaia lindude ja teiste loomade heaolu ning nende tervist, mistõttu jälgime kõiki bioturvalisuse nõudeid, et lindude gripp ei kanduks edasi. Loodame, et lindude gripp taandub peagi Eestist ja saame kõiki oma linde külastajatele eksponeerida,“ sõnas Maran.

Teisipäeval tuvastati jääkosklal lindude gripi viirustüvi H5N8. Amet kontrollis järgmisel päeval loomaaia linde ja pidamistingimusi, mille käigus teistel tiivulistel haigustunnuseid ei tuvastatud. Kasutatavad bioturvalisuse meetmed olid igati piisavad, et lubatud erisusi rakendada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee