Tallinna loomaaia linnud

Foto: Mari Luud
Toimetas Hindrek Pärg 10. juuni 2021 13:52

Tallinna Loomaaia linnul tuvastati väga nakkava lindude gripi viirus, mistõttu kehtestas põllumajandus- ja toiduamet nakkuse leviku piiramiseks karantiini ning sellega seotud piirangud.

Põllumajandus- ja oiduameti peadirektori asetäitja Hele-Mai Sammeli sõnul kogu loomaaeda ei sulgeta. „Karatiin kehtestati loomaaia ühele osale, kus hoitakse nakatunuga kokkupuutes olnud veelinde. Loomaaed peab tagama selle, et antud alale puuduks ligipääs kõrvalistel isikutel ning tagama bioturvalisuse meetmed välistamaks taudi edasist levikut,“ selgitas Sammel. „Kehtivad normid võimaldavad kohaldada erisusi piirangute kehtestamisel loomaaedadele ning seetõttu ei tulene leiust laiemaid piiranguid ümbruskonnale ja loomaaias peetavaid linde ei hukata.“

Tallinna loomaaia peadirektor Tiit Maran kinnitab, et loomaaed jääb külastajatele avatuks, kuid kaitsmaks linde on veelindude osa külastajatele suletud. „Peame oluliseks Tallinna loomaaia lindude ja teiste loomade heaolu ning nende tervist, mistõttu jälgime kõiki bioturvalisuse nõudeid, et lindude gripp ei kanduks edasi. Loodame, et lindude gripp taandub peagi Eestist ja saame kõiki oma linde külastajatele eksponeerida,“ sõnas Maran.

Teisipäeval tuvastati jääkosklal lindude gripi viirustüvi H5N8. Amet kontrollis järgmisel päeval loomaaia linde ja pidamistingimusi, mille käigus teistel tiivulistel haigustunnuseid ei tuvastatud. Kasutatavad bioturvalisuse meetmed olid igati piisavad, et lubatud erisusi rakendada.

Kommentaarid  (8)

aastaks 10. juuni 2021 17:17
2035 pidi ainult must maa järel olema,sinna me praegu tüürime
10. juuni 2021 16:11
Kas nüüd tapetakse kõik loomaaia linnud ära,kanalas küll tehakse seda.Parem otsigu laborist pahatahtlikke viiruse aretajaid kes külvavad loodusse batsilluseid.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS