Mitmesugust

Rääbisefestival kutsub: kõik head kala armastavad inimesed kogunevad sel pühapäeval Kasepääle (1)

Margo Pajuste, 13. juuli 2021 17:32
Foto: Ülle Jukk

Peipsi kandi rahvas kutsub kõiki Eestimaa gurmaane kolmandale Rääbisefestivalile.

Pühapäeval, 18. juulil toimub Kasepää laululaval ja staadionil suur rääbise söömise praasnik.

Pole ju hea toit ja seda armastavad inimesed ammu kokku saanud. Naudime siis Peipsi Toitu!

Heade Peipsi Maitsete peo kõige tähtsamal kohal on Peipsi toit ja päeva peategelane on taasavastamist vajav Peipsi rääbis, mille selle aasta püüginorm juba täis saanud. Seega tuleb kasutada tänavust viimast võimalust värsket rääbist nautida.

Päeva jooksul toimuvad õpitoad rääbisest „maitse palju jaksad“. Erinevaid retsepte ja rääbise valmistamise viise toovad teieni Grand Chef Emmanuel Wille, YliCool peakokk Urpo Reinthal, kalakokad Silver Ulm ja Martin Laiapea ja grillikunstnik Hannes Loopere.

Foto: Joukko Sool

Kogu päeva jooksul laval muusikaline programm: Mustvee valla lauluansamblid, Mehed Mandrilt, Lõõtsavägilased ja„Two tickets to Dublin.

Festivalialal on avatud Peipsi parimate toiduvalmistajate ja tootjate müügikohad, kus peale peategelase rääbise pakutakse nii kohapeal maiustamiseks kui ka kaasa ostmiseks kõike muud maitsvat, mida Peipsi ääres tehakse.

Kalanduse Teabekeskus kutsub kõiki suuri ja väikseid kalandushuvilisi Eesti vete uimelisi määrama ning kalade eluolust põnevaid seiku kuulama. Õpituba juhendab Anu Metsar. Lisaks on kohal miniloomaaed koos ponisõiduga.

Söömispidu  toimub kell 10-17 ja päeva juhib Linnateatri näitleja Mart Toome.
Festivalipääse maksab 3 eurotlastele sissepääs tasuta. Festivalipääse sisaldab osavõttu kõikidest õpitubadest ja muusikalise programmi tasuta nautimist.

Foto: Ülle Jukk

Kui Sind ei ole pühapäeval Kasepääl, siis pole Sinus kalaarmastajat!

Festivali korraldab Peipsimaa Kogukonnaköök MTÜ koostöös EMKF Rakenduskava 2014-2020, MTÜ Peipsi Kalanduspiirkonna Arendajate Kogu, Mustvee valla, võrgustikega Peipsi Toit, MTÜ Jõgevamaa Maitsed ning Kääpa OTT ja Kalanduse teabekeskus.

Festivali info: https://fb.me/e/4qmtcli2N
Rääbisefestival 2020 video: https://www.facebook.com/1817000108627083/videos/983275388762419

Info: Peipsimaa Kogukonnaköök MTÜ, maitseelamuse.koda@gmail.com, 53 460078 (Triinu Akkermann)

 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee