Mitmesugust

Head kodumaist toitu pakub sel nädalavahetusel 175kilomeetrine Peipsi Toidu Tänav 

Margo Pajuste, 17. august 2021 11:46
Foto: Tiit Grihin

Peipsi kandi rahvas kutsub kõiki Eestimaa gurmaane nautima parimat toitu juba neljandat korda  toimuvale festivalile Peipsi Toidu Tänav.

21.–22. augustil avavad 43 pop-up-restorani oma uksed 175kilomeetrisel teekonnal Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järve kallastel.

Pakutakse kõike paremat, mis kohalikust toormest valmistada saab, nii traditsioonilist Peipsi toitu kui ka tänapäevase aktsendiga valmistatud roogasid.

Peipsi ääres on praegu kõige külluslikum aeg, mil valminud on kõikvõimalikud aia-, metsa- ja põllusaadused ning kõigest sellest valmistavad pop-up-restoranid Vasknarvast Saaboldani oma parimaid retsepte külastajate rõõmustamiseks. Samuti saab sel nädalavahetusel Peipsimaa lugematutest müügipunktidest kaasa osta kogu seda rikkust, mis Peipsi ääres kasvab.

Foto: Triin Pärn

Peipsi Toitu saab tänavu nautida lisaks ka sadamates, kus kahepäevarestoranidena ootavad Vasknarva, Mustvee, Tartu Lodjakoja, Luunja, Räpina, Lobotka ja Värska sadamad.

Pop-up-restoranid on avatud 21. augustil kell 11–21 ja 22. augustil kell 11–17.

Siit leitav festivali info ja Google kaart osalejatega.

Foto: Ülle Jukk

175 km teekond annab suurepärase hajutatuse ja enamiku pop-up-restoranide tegevused toimuvad väljas. Korraldajad jälgivad kehtivaid külastajate piirarve ning Covidi vaktsineerimis-, läbipõdemis- ja testitõendit ei ole vaja esitada.

Festivali korraldab Peipsimaa Kogukonnaköök MTÜ koostöös Jõgevamaa toiduvõrgustiku, Peipsi Toit ja Kääpa OTT võrgustikega. Peipsi Toidu Tänavat 2021 kaasrahastab Eesti-Vene piiriülese koostöö programm 2014–2020 projekti „Common Peipsi 2“ raames. Abikäe on ulatanud Luunja, Mustvee ja Alutaguse vald.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee