Kalapüük

Kalatuba Predator Open: registreerida saab veel kuni kolmapäevani! 

Johannes Aab, 13. september 2021 14:13

VÕITJAD. Team Pöörik ja Vobla PRO meeskondade esindajad karikaid vastu võtmas.

Foto: Kalatuba

Skandinaavias populaarne võistlusformaat on ilmselt ka Eestis juba paljudele juba tuttav.

Tunamullu sügisel korraldas Kalatuba esimest korda Predator Open kalapüügivõistluse.

Esimesel korral osales 48 paati-võistkonda, milles igas kaks kuni kolm võistlejat, sel kevadel aga juba 80 paatkonda.

 KUS VÕISTLUS TOIMUB? Võistlus toimub kogu Eestis – igaüks saab valida meelepärase veekogu, kus kehtivate reeglite alusel kala püüda. Arvesse lähevad haug, alates pikkusest 50 cm, ja ahven, alates 20 cm. Võistlusele saab registreeruda aadressil kalatuba.ee, ürituse leiab Facebookist Kalatoa lehelt (otsi Facebookist „Kalatuba Predator Open Sügis 2021“).

Tulemused saab kirja foto alusel ‒ enne võistlust saadavad korraldajad võistkondadele mõõdulindi ja võistkonna lipiku. Vahetult enne võistlust saavad püüdjad teada salasõna, mis tuleb lipikule märkida. Püütud kalast tuleb teha 2 fotot, üks mõõdulindil ja teine püüdja käes ning mõlemal fotol peab olema lipik salasõnaga. Fotod edastatakse kohtunikele elektroonselt.

Mis kalast edasi saab, on võistleja enda otsustada ‒ kes soovib, võib kala tagasi vette lasta, kes soovib, paneb saagikotti. Jätkusuutliku kalapüügi printsiipi jälgides teeme eraldi loosi kala vabastanud tiimide vahel.

Eelmise võistluse tuludest annetasime 400 eurot MTÜ-le Saaremaa Kalavaru, kes asustas merre haugimaime ja plaanib järgmisena ette võtta kudealade taastamise.

ÜLE MEETRINE. Kevadise võistluse üks suurimatest haugidest - 106cm, püüdjaks DR Fishingu meeskond.

Foto: Kalatuba

MILLAL PÜÜDMA MINNA? Võistlus algab reedel, 24. septembril kell 14. Kevadine võistlus algas reedel kell 16 ja paljudele võistlejatele selline korraldus meeldis. Sügisel aga loojub päike varem, sellepärast ka varasem algusaeg. See ei tähenda, et püügi alustamine reedel oleks kohustuslik. Kolm püügipäeva annavad vabaduse mõni päev vahele jätta. Võistlus lõpeb pühapäeval, 26. septembril kell 16 – jõuab tulemused edastada, asjad kokku panna ja koju minna. Kohtunikud jõuavad tulemused läbi arvutada ja teada anda.

Ametlik registreerimine lõpeb 15. septembril, et mõõdulindid ja võistluslipikud jõuaksid aegsasti võistlejateni. Ent osalemissooviga võib meie poole pöörduda ka pärast ametliku registreerimise lõppu. Leiame koos lahenduse, kuidas mõõdulint ja lipik teieni toimetada.

Täpsemad reeglid on leitavad Kalatoa Facebooki lehelt ja www.kalatuba.ee kodulehelt.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee