Kalapüük

Saada oma kalapilt konkursile – aasta lõpus saavad auhinnatud nii üldvõitjad kui ka suurima haugi, ahvena, koha ja muude kalade püüdjad!

REKORDKALA KONKURSS | Meil on uus liider! (4)

Kalale! Looduses, 28. september 2021 06:00

VÕIMAS KARP. Andrian Lomakin ja 18,1 kilo kaalunud karpkala.

Foto: Erakogu

UUS AASTA REKORDKALA. Järvamaa koolipoiss Andrian Lomakin püüdis 18,1 kilo kaaluva ja 96 cm pikkuse karpkala. See jääb üsna vähe alla teadaolevale Eesti karpkala rekordile, mis peaks tänavu maist olema 19,1 kilo.

Pärast pildistamist-mõõtmist lasi Andrian monstrumi vette tagasi, et järgmistelegi püüdjatele elu kala saamise šanssi pakkuda. 

Andrianil pole küll pilti kalast koos kaaluga, kuid žüriil kala suuruse osas kahtlusi ei tekkinud. Samuti on õnneliku püüdja kala väljavõtmist ja kaalumist näinud tunnistaja.

Andrian Lomakin saab 94,76 punkti.

Peame parandama ka väikse eksituse. 9,8-kilone haug Loksalt sai meilt 49,25 punkti, kuid õige on 43,17 punkti.

Arlin Kirri uus tulemus on 90,05 punkti.

Vabandame püüdjate ja lugejate ees.

KUIDAS OSALEDA? Konkursil osalemine on lihtne. Teie, head lugejad, saadate meile pildi enda püütud suurest kalast. Meie anname sellele rangelt erapooletult punkte.

Pole oluline, kas kala on haug, forell, linask või mõni muu uimeline veteasukas. Meie universaalne hindamismetoodika aitab ka eri liiki kalad omavahel joonele panna. See käib nii, et arvutame välja, millise osa moodustab konkursile saadetud kala kaal teadaolevast Eesti rekordist. Kui näiteks Eesti haugirekord on 22,7 kilo, siis 11,35 kilo kaaluva haugi eest saab konkursil täpselt 50 punkti, sest see moodustab rekordist 50%.

Aasta suurimate kalade püüdjaid ootavad aasta lõpul magusad auhinnad.

KONKURSI REEGLID. Osaleja peab saatma pildid kalast koos lühikese püügikirjelduse (kust, millal ja millega püütud), kala kaalu ja enda kontaktandmetega aadressile toimetus@ajakirilooduses.ee.

Arvesse lähevad ainult osaleja enda tänavu Eesti vetest püütud kalad.

Kala kvalifitseerub konkursile, kui vähemalt ühel fotol on selle taustal mõõdulint. Žürii otsusel võib erandkorras kvalifitseeruda ka pilt, millel on mõni objekt (lant, ritv, rull vms), mis lubab ligikaudselt määrata kala suuruse.

Kõiki vaidlusi lahendab žürii, kuhu kuuluvad Eesti Kalastajate Seltsi esimees Andres Duuberg, Eesti Mereinstituudi teadlane Aare Verliin ja ajakirja Kalale! Looduses peatoimetaja Margo Pajuste.

Kivi kotti!

Osaleja annab konkursile kala pildi saatmisega AS Õhtuleht Kirjastusele õiguse kasutada fotot ajakirjas Kalale! Looduses ja teistes ÕK väljaannetes ilma täiendavalt luba küsimata. Samuti lubab ta ÕK-l töödelda oma isikuandmeid nii palju, kui see on konkursi raames vajalik.

 

 

 

 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee