Loomad

Lõuna prefektuur saatis pidulikult pensionile teenistuskoera Tiksi, kes aastate jooksul leidis 30 kadunud inimest (13)

Toimetas Keit Paju, 10. november 2021 20:53
Foto: facebook.com/lounaprefektuur

Lõuna prefektuur saatis kolmapäeval pidulikult pensionile peagi kümne aastaseks saava Piusa kordoni teenistuskoera Tiksi, kes karjääri jooksul kurjategijaid tabas, salakaupa leidis ning abivajajaid aitas.

Tema peremees Janek meenutas, et nende ühine algus oli küllalt konarlik, ent järjepidevus ja treeningud viisid sihile ning iga järgneva otsinguga muutus Tiks järjest paremaks.

„Aastate jooksul on Tiks üles leidnud ligemale 30 kadunud või end varjanud inimest, avastanud salasigarette ning toonud nii riiklikelt kui ka rahvusvahelistelt võistlustelt koju hulgaliselt auhindu,“ märkis ta.

Koerajuht lisas, et Tiks on väga hea ja leebe iseloomuga teenistuskoer, kes on korduvalt tõestanud, et teda võib pimesi usaldada.

Kord oli koerajuhi Janeki sõnul Mehikoorma kandis kuuldud laske, mille päritolu nad siis üheskoos välja selgitama läksid. „Et õhus oli salaküttimise kahtlus, siis läksime ühes Tiksiga sinna suunda, kust lasud olid kostunud, kuid midagi ega kedagi me sealt ei leidnud. Tiks aga midagi siiski haistis ja kiskus metsa poole. Ehkki mingeid jälgi või niidiotsa otsinguks ei olnud, lasin tal siiski minna. Esmalt avastas ta tühjad padrunikestad ning mõned meetrid eemalt põõsast kükitamas ka kaks salakütti. See oli järjekordne õppetund, et oma koera tuleb usaldada,“ rõhutas Janek.

Ehkki Tikslil oli kolmapäeval viimane ametlik tööpäev, ei näidanud vastne pensionär välja vähimatki väsimuse märki ning näitas koerajuhi dirigeerimisel krapsakalt ette kõik aastate jooksul õpitud koerused ja trikid. Keerutas, haukus, hüppas, jooksis ja tegi kõike, mida tema peremees talle vaid ütles.

Samas taktis koostööd jätkavad Janek ja Tiks ka edaspidi, ent nüüd juba rahulikumas ja kodusemas õhkkonnas. „Vahvat pensionipõlve sulle Tiks ja aitäh Janekile, kes sedavõrd tubli teenistuskoera üles kasvatas ja temaga ühes mitmeid kurjategijaid tabas, salakaupa leidis ning abivajajaid aitas,“ kirjutab prefektuur.