UNNAHAUG. Autor on oma elussööda püügile asetanud õigel ajal ja õiges kohas.

Foto: Erakogu
Jaak Kask 24. november 2021 06:00

Käes on november ja see tähendab vaid üht – peagi on esimesed jõesopid ja metsajärved jääkaane all (loodetavasti!) ja talikalameeste hordid liiguvad jääle.

Järgnevalt püüan veidi valgustada aspekte, mis parandavad talipüügi saagikust.

Kui ma oma märkmeid vaatan, siis olen varaseimat jääpüüki teinud Pedja jõe sonnil 23. oktoobril. Nii hästi pole rohkem läinudki. Lisaks leian mitmeid märkmeid novembri alguse avangutest. Halvemal juhul on jääpüügihooaeg alanud 11. jaanuaril, kuid üle-eelmine erakordne „talv“ algas ja lõppes täpselt samal päeval – 1. detsembril. Jääd lihtsalt polnud rohkem! Loodame, et tuleb korralik talv ja jäämuret ei teki. Aga nüüd asja juurde.

Internetiavarustest võib leida ja olen ka ise päris palju kirjutanud talikalastuse ABC kohta. Kui baasteadmised olemas, tasub teha sammuke edasi. Alati võib kõik asjad oma nahal läbi katsetada, aga aastatega on mul üht koma teist ajukäärude vahele talletatud ning oleks patt seda ainult endale hoida.

Andku nüüd looduse- või pitsinautlejatest kalamehed mulle andeks, aga suurem osa püüdjaid on siiski saagile orienteeritud.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad