Foto: Väikese väina selts / Facebook
Ragnar Esken 27. märts 2022 12:37

Saaremaal, Väikeses väinas, kus on tavapärane kalade kudemispaik, vajus laupäeva hommikul veetase meetri jagu ja kalad jäid kuivale. Teisel pool tammi on küll vesi ääreni, aga midagi sealt läbi ei pääse, kirjutatakse Väikese väina seltsi sotsiaalmeedia lehel.

Üle saja aasta vana väinatamm on Eesti pikim vesiehitis, mille pikkus on 3,6km ja mis ühendab Muhu ja Saaremaad. Inimestele on see mugav, aga mereelanikele lausa eluohtlik.

TalTechi merefüüsika osakonna läbiviidud uuring on tõestanud, et väinatamm on olulise negatiivse keskkonnamõjuga objekt ning tammi rajamine on oluliselt kahjustanud väina seisukorda.

Tammiavade rajamine avaldaks Väikese väina olukorrale vaid head mõju, kuid keskkonnaministeeriumi merekeskkonna osakonna juhata Rene Reisner on varem meedias öelnud, et väina loodusliku olukorra taastamine on sotsiaalmajanduslikult kulukas ja tehniliselt keeruline.

Kommentaarid  (34)

Rkm 28. märts 2022 22:09
Vene aeg juba ümber sõidu kohad valmis tehtud et torud maha kaevata ...
juku 28. märts 2022 19:14
sellest tunnelites sinna tammi sisse on räägitud juba aastaid tagasi aga pole kaugemale jöutud-keegi ei viitsi sellega tegeleda,,,pange keegi sellie juhiks kes ON JUHT.MITTE JUHM????11111
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS