Võsaraadi pesa

Foto: Piret Eensoo
Toimetas Triinu Laan 29. aprill 2022 09:51

Selleaastasel kevadsuvise pesitsusrahu perioodil on keskkonnaamet peatanud esimese kahe nädala jooksul raied seitsmel kinnistul.

Pesitsusrahu Eesti metsades algas 15. aprillil, mil jõudis kätte lindude kõige intensiivsem pesitsemisperiood. Selle aja jooksul on keskkonnaamet kontrollinud 74 kontrollreidi käigus raieid enam kui 1800 kehtiva metsateatisega kinnistul.

Sel aastal keskendutakse pesitsusrahust kinnipidamise kontrollimisele eelkõige neis metsades, kus raie mõju elurikkusele on kõige suurem, ehk kaitsealadel ja vanemates linnurikastes metsatüüpides, eelkõige lehtpuu enamusega salu- ja laanemetsades.

„Reidide käigus märgatud raietest on meil tulnud peatada üks raie Tartumaal, üks Läänemaal ning kaks raiet Saaremaal. Lisaks oleme kontrollinud meile laekunud kaebusi ning peatanud veel ühe raie Saaremaal, ühe Raplamaal ning ühe Järvamaal,“ selgitas keskkonnaameti peadirektor Rainer Vakra. Mõni neist peatamistest on esialgne, sest täpsustav kontroll lindude pesitsemistiheduse määramiseks pole veel jõudnud toimuda.

Viiel korral on metsa ülestöötaja raie ise vabatahtlikult peatanud, kui keskkonnaamet on teda reidi käigus teavitanud, et puude raiumine toimub kaitsealal või eriti linnurikkas metsas.

Päris kõiki kontrollide käigus tuvastatud raieid kaitsealadel ja linnurikastes metsades keskkonnaamet siiski ei peata ja otsus tehakse mõjupõhiselt. Näiteks juhul, kui puude langetamine on juba lõppenud ja toimub vaid metsamaterjali kokkuvedu. Tööd võib lõpetada ka siis, kui raiumata on jäänud vaid väga väike osa mõnest metsateatisega kinnistust ning esmase kontrolli käigus pesitsust otseselt ei tuvastata.

Pistelised kontrollid pesitsusrahust kinnipidamise tuvastamiseks jätkuvad kuni 30. juunini.

Kommentaarid  (9)

pesitsuseks siis rahu vaja ?? 23. mai 2022 14:36
Viimsi vallas on olemas tilluke Pandju ja sela enam kui 50 liiki linde. Kõikidel pesad .Ja kui hoolega käivad INIMESED neid haudujaid ja nende mune hävitamas. Vallavalitsus kutsus lehe kaudu neid mõistusele, on plakatid ja isegi tõkkepuu , aga INIMESTEL on hävitamine eluõiguseks
ja 13. mai 2022 16:09
siis peale pesitsusrahu eestimaa kännumetsaks?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS