Foto: Tiina Kõrtsini
Ohtuleht.ee 1. jaanuar 2023 16:51

Riigi ilmateenistus annab teada, et ilmarindel toimub lühikese ajaga palju muutusi. Lähipäevadel on oodata ohtlikku libedust ning nädalalõpp võib tuua harjumatult krõbedad külmakraadid.

Täna, 1. jaanuaril on Põhja-Eestis muutliku pilvisusega sajuta ilm. Lõuna-Eestis on pilves ja sajab vihma, õhtul sekka ka lörtsi. Esineb udu. Puhub läänekaare tuul 2-8 m/s. Õhutemperatuur on +1..+5°C, pärastlõunal langeb Põhja- ja Kesk-Eestis -1°C ümbrusesse. Teed muutuvad jäiseks ja libedaks! Õhtul õhu külmenemine jätkub põhja poolt alates. 2. jaanuari ööseks muutuvad teed üle maa jäiseks ja libedaks.

Esmaspäeva, 2. jaanuari päeval liigub Läänemere lõunaosast kirde suunas uus aktiivne madalrõhuala, mille lohk laieneb üle mere Baltimaade kohale ühes soojema ja niiskema õhuga. Pärastlõunal hakkab saartelt alates vihma ja lörtsi sadama, sadu on tihe ja laieneb õhtul üle Lääne- ja Lõuna-Eesti kirde suunas. Lääne poolt alates algab temperatuuritõus üle 0 kraadi.

Kohati sajab sisemaal ka lund ja samuti on oodata jäätuvat vihma/jäävihma.

Jäiteoht on suur eeskätt Pärnu-Tallinna mõttelisest joonest ida pool.

Teisipäeva, 3. jaanuari öösel sajab mitmel pool tihedat vihma ja lörtsi, Kirde-Eestis ka lund, hommikupoole ööd läheb sadu Põhja-, Ida- ja Kesk-Eestis üle lumeks. On jäidet. Teedel on libedust!

Ilmamudelid annavad ka vihjeid, et algava nädala lõpuks võib ilm järsku üsna kargeks muutuda, kui Põhja-Venemaalt peaks jõudma meie aladele väga külm õhumass.

Kui neljapäeva päevaks ja ööseks lubab ilmateenistus kõige rohkem 11 külmakraadi, siis sünoptik Kairo Kiitsak ütleb, et ilmamudelid kuvavad aasta esimese nädala lõpuks üha krõbedamaid numbreid, isegi alla 25 miinuskraadi.