Loomad

Põllumajandus- ja toiduamet peab sipleva elusa kala rookimist „Maahommikus“ ebakohaseks. Kuidas seletada lihasöömist surnud küülikule? (2)

Rainer Kerge, 13. mai 2021 11:11

Ekraanitõmmis „Maahommikust“

Foto: Ekraanitõmmis / ERR

Põllumajandus- ja toiduamet (PTA) teatas loomade eestkoste organisatsioonile Loomus edastatud arvamuses, et märtsis „Maahommikus“ kajastatud saatelõik, kus näidati sipleva eluskala rookimist, pole televisioonis näitamiseks kohane. PTA ei pidanud antud klipi näitamist televisioonis kohaseks ja sel teemal kavatsetakse vestelda ERR-iga. Ameti hinnangul saab „Maahommiku“ klipis näidatud tegevust liigitada füüsilist ja vaimset kannatust põhjustavaks teoks. Õhtuleht taasavaldab 14. augustil 2010 ilmunud kommentaari „Kuidas seletada lihasöömist surnud küülikule?“, mis järgnes toona eetris olnud kokandussaatele, milles vihjati, et küülikupraad saab alguse loomakese hukkamisest.

Seatapp käib suures lihakombinaadis nii: loomad sõidutatakse gondliga sügavasse šahti, mille põhjas on süsihappegaas; kui sead on uinunud, tõstetakse nad üles, sätitakse, pea alaspidi, rippu ja lastakse veri välja. Väiksemates tööstustes uinutatakse siga elektriga – vool juhitakse läbi pea. Ja siis torgatakse.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee