Ilm

Elektrilevi sai tänaseks tormirikked kõrvadatud, lähenemas aga juba uus torm (11)

Toimetas Sander Silm, 4. detsember 2013 12:10
Nädavahetusel murdsid tuuleiilid Tammneeme rannas maha Elisa mobiilsidemasti. Foto: Teet Malsroos
Elektrilevi teatel kõrvaldavad rikkemeeskonnad viimaseid üksikuid elektrikatkestusi Virumaal ja Põlvamaal. Kui enamikule pühapäevase tormi tõttu vooluta jäänud majapidamistele taastati elektrivarustus eilseks, siis liiniehitustööd viimase vähem kui 10 rikke kõrvaldamiseks lõppevad täna.

Kolme päevaga taastasid Elektrilevi ja koostööpartnerite rikkemeeskonnad kokku 67 000 majapidamise elektrivarustuse. Kõige rohkem tõi torm elektrikatkestusi Eesti põhjarannikul: Lääne- ja Ida- Virumaal ning Harjumaal.

Samal teemal

"Elektrilevi ja koostööpartnerite rikkemeeskonnad on kõvasti pingutanud, et saaksime ka viimastele majapidamisele elektrivarustuse taastatud varem kui esialgu hindasime," ütles Elektrilevi juhtimiskeskuse juhataja Taivo Tõnne. "Elektrikutele jääb hingetõmbeks siis päev-paar, kuna ilmaennustuse järgi on nädalalõpuks oodata juba uut tormiilma," lisas ta.

Elektrilevi peab läbirääkimisi liiniehituseks vajalike materjalide tarnijatega, et võimaliku uue tormi saabudes oleksid üle Eesti olemas piisavad laovarud. Samuti tehakse ettevalmistusi kriisioludes täiendavate meeskondade valmispanekuks.

Ilmateenistuse teatel on reedel ja laupäeval oodata järjekordset tormi, kusjuures reedel võivad rannikul tormiiilid ulatuda suisa 25 m/s.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee