Tallinna loomaaias sündis jääkaru Friidal poeg (20)

Õhtuleht.ee 25. detsember 2013 19:37
Tallinna loomaaed teatas oma Facebooki lehel, et 24.novembril kell 22:18 sai nende noorem emane jääkaru Friida õnnelikult maha oma esimese ellu jäänud pojaga.

"Sünnijärjekorras võetuna esimene poeg tuli ilmale tunnikese jagu varem kahjuks surnuna nagu mullu ainsana sündinud poegki. Toona olime sellegi poolest rõõmsad, sest kõigile sai selgeks, et Friida isa Frantzu huku järel meile jõudnud isakaru Nord on sigimisvõimeline," seisis Facebookis.

Karupojad on sündides pimedad, kurdid, imeväikesed ( 300-500 g) ja äärmiselt abitud. Emakaru hoiab neid seetõttu kiivalt oma soojas kaenlas ja reageerib iga pisimagi kõrvalise krõbina peale. "Oleme nüüd juba pea kuu aega hinge kinni pidades pöialt hoidnud, et vähemalt ellujäänud juntsuga sujuks ka edaspidi kõik nagu vaja," kirjutas loomaaia rahvas.

Tallinna loomaaia Facebooki küljel seisis veel, et see uudis teeb rõõmu kindlasti kõigile neile heldeile inimestele, kes on loomaaia jääkarudele uue loomväärse kodu rajamist viimase aasta jooksul rahalise toetusega abistanud. Kahe hakkaja noore daami Veronika Padari ja Olivia Eliise Luggenbergi eestvedamisel mullu oktoobris algatatud telefoniannetused ja kaheksasse Tallinna rahvarohkesse paika paigutatud korjanduskastid on nüüdseks selle ettevõtmise toetuseks kokku toonud tervelt 57 709,33 eurot.

Tallinna loomaaed tänab lisaks annetajatele ja mobiilioperaatoritele ka Coca Plazat, Solaris Kino ja Solarise kaubanduskeskust, Tallinna Lennujaama, Kristiine Keskust, Ülemiste Keskust, Teletorni, Tallinna Bussijaama ja Stockmanni Kaubamaja, kes on lubanud mittetulundusühingul Tallinna Loomaaia Sõprade Selts need korjanduskastid enda ruumidesse üles panna.

Omalt poolt andis ka riik 15 000 eurot investeeringutoetust ning vastava riigihanke järel on AS Innopolis Insenerid juba projekteerimisega algust teinud ja jääkarude uue kodu eelprojekt valmib järgmise kevade jooksul.