Foto: SXC
Õhtuleht.ee 17. jaanuar 2014 10:45
Kui oled mõelnud, miks sinu karvane lemmik end vastu sind hõõrub, on asi ilmselt selles, et kass lihtsalt arvab, et sinu näol on tegu suure kassiga.

Suurbritannia bioloog John Bradshaw' sõnul tervitavad kassid (püstise sabaga) meid vastu jalgu hõõrudes, kuna näitavad nii kiindumust üles ka teiste kasside vastu.

"Näib, et tegu on lihtsalt viisiga, kuidas väiksemad kassid näitavad suurematele, et tahavad jääda sõpradeks. Kui kassid meie suhtes 5000 kuni 10 000 aastat tagasi n-ö sõbralikuks muutusid, viisid nad selle käitumismustri üle, näitamaks, et meiegi meeldime neile," lisab bioloog.

Bradshaw on kasside käitumist uurinud kümneid aastaid. Tema sõnul oleneb õnnelik elu koos kassiga sellest, kuivõrd neist aru saame. Näiteks juba mainitud hõõrumisrituaal lõpeb alati edukamalt, kui algatajaks on kass − nii tunneb kass end inimese juures mugavamalt ning ta ei pruugi alati suuta end ümber häälestada, kui paitamist alustab inimene. "Seega minu nõuanne oleks, et enne kassile lähenemist oota vähemalt, et ta saba püsti ajaks, enne kui teda paitad."