Bengal Cat in the GardenFoto: SXC
Toimetas Sander Silm 23. jaanuar 2014 16:13
Tallinna loomade hoiupaik lubas edaspidi hukata kaks nädalat varjupaigas kohustuslikus karantiinis olnud kodutuid kasse, kui mittetulundusühingud neid endale ei võta.

Tallinna loomade hoiupaiga juhataja Larissa Kozõreva teatas eile õhtul, et asutus on valmis väljastama järgmisel esmaspäeval kassiorganisatsioonidele kuus looma, kes on viibinud varjupaigas kohustusliku 14 päeva, mille eest tasub kohalik omavalitsus, teatas ERR uudisteportaal.

Kozõreva tõi ka välja, et juhul, kui keegi kassidele 27. jaanuari jooksul järgi ei tule, on loomade hoiupaik sunnitud vastu võtma ebapopulaarse otsuse ehk eutaneerima kuus kassi.

Tallinna keskkonnaameti juhataja kohusetäitja Relo Ligi selgitas ERR-i uudisteportaalile, et MTÜ Loomade Hoiupaik sai veterinaar- ja toiduametilt heakskiidu loovutada loomad kõigile soovijatele pärast hoidmist 14 päeva ning seda ka siis, kui loom vajab tervislikust seisundist tulenevalt ravi.

Ravi vajavate kasside puhul antakse inimesele sellekohane kirjalik informatsioon ja inimene kinnitab selle teadmise oma allkirjaga.

Samal teemal

Kommentaarid  (15)

kassita 1. märts 2014 21:49
Räpane koht ja samasugused teod. Kui hoiupaigas käisin, lõi ninna niiskuse hais, katkupisikutel hea paljuneda. See ongi põhjus, miks karantiinitoast kasse kätte ei saa. Terved loomad pannakse haigetega ühte ruumi, nädala pärast ongi terve kass haige, kas sureb piineldes ise või aidatakse tal surra.
Vaadake, kui suudate, surmamõistetute silmi, püüdke aidata kuidas oskate.
MTÜ Kassikodu 24. jaanuar 2014 09:39
kui häbematu see Lara küll olla võib!
nüüd siis viimases hädas - võtku
aga mis enne oli - ainult tapame ära, et MTÜd endale ei saaks võtta, isegi sel juhul tapeti kui oli teada et MTÜ tahab võtta, ka meil on paari aasta tagant selline juhus olemas
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS