Ilm

Raiemaht seab ohtu loodusväärtused (18)

LISA KOMMENTAAR

mukike 4. aprill 2014 07:53
Imestan, kui täiskasvanud, normaalse mõistusega mehed-naised reklaamides ütlevad, et "mets on raieküps". Lõikusküpseks võib saada viljapõld, kuid mitte mets. Metsas on alles kasvama hakkavaid puid kuni vanade raieküpsede puudeni. Nagu inimkonnaski- on imikuid, lapsi, noori, keskealisi,vanureid. Metsas on ikka ainult raieküpseid puid, kuid tervikuna on mets pidevas kasvamises, uuenemises. Nüüd pole lindudel, loomadel enam asu, majade läheduses võib kohata loomi, linde keda võis varem kohata ainult metsasügavuses. Neil pole enam pesitsuskohti, kus järglasi üles kasvatada. Hävitades nii "raieküpseid metsi" hävitame ühtlasi metsalilli, marju, linde, loomi ja lõpuks nii ahnitsedes ka iseendid. Ammu on aeg arusaada, et metsad ei saa kunagi "raieküpseks", raieküpseks saavad vananevad puud. Vohav korruptsioon hävitab ELU!!!
JA ILUSAD JÄRVED 2. aprill 2014 21:43
MIS ON TEILE VARASTELE LOODUS--VÄÄRTUSED,,!
TEAN:: JUBA KAAREPERE METSA--KATSEJAAMA AJAST RÖÖVISITE TÜHJAKS
ILUSA KUREMAA--JA SAADJÄRVE --OMA ""HULLU ANGERJA ARETUSE,,KASVATUSE JA KUDEKALADE VÄLJA PÜÜDMISEGA ???
KUS ON LOODUSE VÄÄRTUS ? JÄRVEDE KAITSE JA NII TARTU JA JÕGEVA AMETNIKEL LUBANUD MÕNEL KOHALIKUL KALURIL TÄPSELT NII TEHA?
Sammalhabe 2. aprill 2014 19:26
Viimane aeg on RMK juht vabastada, kes toetab ainult metsaraiet. Taastada metskonnad ja metsavahid, keelata harvesteritega töö pehmetel metsaalustel maadel, tõhustada kontrolli metsaraie ja veo üle. Raiutud lankidel korjata oksarisu kokku ja teha hakkepuiduks, eriti harvesterite poolt jäetud vaalud. Mitte kunagi pole eesti metsad olnud niisugust risu täis nagu nüüd, jalgsi käimine on lausa võimatu.
MAAOMANIK 2. aprill 2014 15:01
kogu negatiivne lugu saab alguse sellest ,et meil eestis toodetakse hulga kaupa ärimehi--keda huvitavad vaid raha ja kasum--AGA POLE SELLIST KOOLI MIS ÕPETAKS,KUIDAS OLLA PEREMEES OMAL MAAL JA KA SEADUSED ON KALLUTATUD PÄTTIDE POOLE--ÜHESÕNAGA TULE TAEVAS APPI!!
metsaomanik 2. aprill 2014 05:45
nii lolli artiklit annab ikka teha.selline linnamehelik vingumine käib igal aastal paar korda ning sellised võhikud peaksid metsanduse kohapealt suu nii kinni hoidma.linnavurled te käige linnapargis ringi ja situtage oma koerakesi aga ärge võtke sõna seal kus teie mõistus lõpeb.
oh oh 1. aprill 2014 21:52
Kriitiseerijad- teil endal ka metsamaad on või et nii hästi asjaga kursis olete?
kreisi 31. märts 2014 15:52
Need hullud loevad ju metsa hulka ka võsamaa, aga raiuda tahavad ilusat suurte puudeva metsa,. Raiugu võsa ja jätku metsad rahule. See on Eesti väärtus, Eesti Nokia. Kuidas sellest küll aru ei saada, rääkijaid metsata maadest siin ju küll ja küll. uskumatu juhmus.
maakas 30. märts 2014 23:24
mina näen seda et rohkem kui raiemaht rikub metsa selle ülestöötamise tehnoloogia. ma saan aru et suures kasumijanus ei ole võimalik metsa loodsussõbralikult langetada ja välja vedada aga see laga mis harvesteri tööst metsa maha jääb on kohati,ma rõhutan -kohati, väga jube.sinna juurde väljaveost tekkinud songermaa ja metsavedajate autodest lõhutud väiksemad teed.ja tahaks lisada sellele vikatimehele kes ennast lihtsaks metsavedajaks nimetab- ei ole mina veel eestis kohanud metsafirmat kes enda tekitatud laga ja lõhutud teed vabatatlikult taastaks.

Tullus 30. märts 2014 20:10
on tähtis nina kes õigustab raiemahu suurendamist. Ilmselt saab kelleltki korralikku pappi. Aga tõsi ta on 5 aastat veel siis on metsaga jokk! Siis kaovad ka tulluse sarnased nagu vits vette. See oligi eesmärk!
vikatimees 30. märts 2014 19:28
allan raadikule-meie firma teeb vahetevahel teegi enne korda-külale.kuna kohalik omavalitsus pole suvatsenud paari majapidamise pärast teed hooldada.põllud-metsasihid ka hooldatud.loomulik ju
vikatimees 30. märts 2014 19:23
loe ja imesta.palgimetsast pelleteid.küta insener ja jäta mets seenelkäimiseks.olen küll lihtne metsavedaja,kuid näen pahatihti metsi mida on hoitud...mädanemiseni.raieludasid ei anta ammu enam konjaki eest nagu vabariigi alguspäevil.asi ikka kontrollitud.ja ehitusinsenär-mida sa reaalselt tead seadmest nimega harvester.floora ja fauna on eestis samuti paremini kaitstud kui inimene.RMK haldab riigimetsa ja tema järgi joonduvad väiksemadki.reeglid on ühised ja paigas.kena kevadet-ja tulge metsa!
maeitea 30. märts 2014 14:04
mitu ruutmeetrit ühel puul kasvuruumi peaks olema?
allan raadik raadikallan55@hot.ee 30. märts 2014 10:11
Tuleks viia uus metsa takseerimine. Pidada rangelt kinni , et puistud raiutakse õigel vanusel. Viia tarbebuu maht maksimumini. Mitte lubada eksportida tõõtlemata puittu.Peale raide lõppu peab firma korrastama väljaveoteed, ilma milleta lank jääb vastuvõtmatta.
Hoidke Eesti metsa! 30. märts 2014 00:24
Unustasin mainida, et tasuks vaadata vaid pelletitehaste vahetut ümbrust kasvõi nt Virumaal Kunda lähistel. Lageraie käib täiel rinnal ja seda ka alusmetsa aastakümneteks hävitades (rööpad on pool meetrit sügavad kui mitte enamgi.