Foto: SXC
Toimetas Sander Silm 29. aprill 2014 11:42
Esmaspäeval teatati Keskkonnaametile, et lõhutud aediku tõttu on MTÜ Alaveski Loomapargis vabadusse pääsenud kolm hunti.

Keskkonnaamet väljastas jahimeestele loa vabadusse pääsenud huntide tabamiseks, kuna nad võivad vabadusse elama jäädes tekitada mitmeid probleeme, teatas Keskkonnaamet.

"Vabadusse pääsenud huntide elusast peast kinnipüüdmine loodusest on äärmiselt keeruline. Hundid on kutsikast peale loomaaia tingimustes üles kasvanud ning ei ole võimelised looduses iseseisvalt hakkama saama. Külaelanike poolt on tulnud ka juba kaebusi, sest inimesed ei tunne end turvaliselt ning loomapargis üles kasvanud hundid võivad asuda murdma piirkonnas peetavaid koduloomi," kommenteeris juhtunut Keskkonnaameti Põlva-Valga-Võru regiooni jahinduse spetsialist Margo Tannik.

Eeltoodud põhjustel otsustas Keskkonnaamet lubada jahindusorganisatsioonidel väljastada jahiload vabadusse pääsenud huntide tabamiseks väljaspool jahiaega Antsla, Lepistu, Krabi, Mõniste, Varstu, Koemetsa, Hargla ja Karula jahipiirkonnas.

Jahipiirkondade kasutajad peavad jälgima, et kütitaks vaid loomapargist vabadusse pääsenud isendeid.