Ilm

Saatjaga varustatud sookurg jõudis Etioopiast tagasi Eestisse (7)

BNS, 26. mai 2014 17:01
Sookurg. Foto on illustreeriv.Foto: ARNO SAAR
Etioopiast saabus mai keskel tagasi Eestisse satelliitsaatjaga varustatud sookurg Ahja 4, kes peatub nüüd Põlvamaal Meelva soos.

Eelmisel suvel Ahja lähedal satelliitsaatjaga varustatud ning keskkonnasaates "Osoon" kuulsust kogunud sookurg Ahja 4 Etioopiast tagasi koju saabunud, teatas BNS-ile maaülikooli pressiesindaja.

Ornitoloog Aivar Leito sõnul ületas kurg Eesti piiri juba 12. mai hommikul, kuid koju jõudis kurg alles 15. mai õhtul pärast pikemat reisi Väike-Maarja ja Vändra kandis.

Leito sõnul sookurg päris sünnipaika ei tulnud, sest seal on ees ta enda vanemad, kes juba uut pisiperet kasvatavad. "Seetõttu peab vanem poeg eemale hoidma, et uute poegade kasvatamist mitte segada," sõnas ta.

Ahja 4 peatub nüüd pisut eemal Meelva soos. "Öö veedab ta koos teiste noorkurgedega raba vesistel turbaväljadel ning päeval toitub ümbruskonna põldudel," lisas Leito.

"Pesitsema asub ta ilmselt alles kahe aasta pärast kui on juba täismees – nimelt on Ahja 4 meessoost ehk isaslind ja kured saavad suguküpseks kolme-nelja aastaselt."

Enne koju jõudmist veetis kurepoiss pikemalt aega Lõuna-Ukrainas Askania-Nova biosfäärikaitsealal ning rändas siis sealt kiirustamata mai esimese poolel Valgevene ja Pihkva oblasti kaudu koju Eestisse.

Samal teemal

08.03.2017
Esimesed lõokesed on juba kohal, aga külm ja tuul peatasid rändelaine
30.04.2016
Põllumehed tapsid sookurg Ahja4

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee