Ilm

Pärnu rannas lehvib punane lipp (12)

Toimetas Kaspar Käänik, 6. august 2014 13:38
Foto: Kristiina Tilk
Pärnu randades on hakanud arenema sinivetikad, kuid eelkõige tuleb neid tähele panna rannas ja kaldaäärsetes madalates lompides. Suplusvees tervisele ohtlikke vetikaid ei ole. Sellegipoolest teavitab rannalisi võimalikust ohust punane lipp.

Pärnu ranna suplusvesi on puhas, sest erinevad väikesed loomakesed, nagu näiteks kirpvähid, toituvad vetikatest ja takistavad nende arengut. Suplemine on ohutu, kuid tervisele ohtlikke vetikaid on leitud märjas liivas ja kaldaäärsetes lompides, teatab G4S.

Sinivetikad on rannas tuvastatavad, kui tõmmata märjal liival käe või jalaga triipe. Kui selle tagajärjel läheb tekkinud jälg siniseks, siis leidub seal vetikaid. Vetikaid näeb ka palja silmaga, selgelt siniste kogumikena mõnede loikude põhjas või liivas.

Veetemperatuur oli Pärnu rannas täna kella 11 seisuga 18 kraadi ning sellise temperatuuriga lehvib rannas tavaliselt kollane lipp. Vetikate tõttu on masti tõmmatud punane lipp. Kui supleja kahtleb, mida konkreetne lipu värv rannas tähendab, siis tasub nõu pidada rannavalvega.

Samal teemal

29.07.2016
Terviseamet: merevetikad võivad tekitada ärritusnähte tundlikel inimestel