LinnarebaneFoto: Arno Saar
Toimetas Kristin Aasma 25. september 2014 11:34
Viimasel ajal on Tallinna keskkonnametile laekunud teateid rebastest Kakumäel, kes luusivad aedades ja tänavatel ning ei karda inimesi ega koeri.

Kuna tegemist on kirjelduse järgi ilusate ja tervete loomadega, kes üldjuhul peaksid inimest pelgama, on ilmselgelt rebaste julguse taga hõlptoit, mille inimesed teadmatult või teadlikult loomadele jätavad, edastas Raepress.

"Paneme kõikidele Tallinna metsasemate asumite elanikele südamele, et metsloomi ei tohi toita," rõhutas Tallinna Keskkonnaameti juhataja asendaja Relo Ligi. "Tihastele toidupalli akna taha riputamises ei ole midagi halba, aga metsas elavatele imetajatele ei tohi kindlasti hõlptoitu jätta, samamoodi nagu ei tohi toita ka veelinde. Metsikuid loomi toites teeme nad meist sõltuvaks, mis iseenesest on juba halb, lisaks võivad metsloomad ka inimesi vahetult ohustada, seetõttu on parem, kui metsloomad elavad oma elu ja hoiavad inimesest eemale."

Mida teha, et rebased ja kährikud aeda ei tuleks:

· Ära toida metsloomi!

· Anna lemmikloomale toit ette korrapäraselt ja ära jäta poolikut söögiportsu õue!

· Komposti tee kinnises kastis!

· Vaata, et jäätmemahuti kaas oleks korralikult suletav ja alati kinni!

· Selgita ka naabrile, et linnades ja asulates metsloomi ei tohi metsloomi toita.

Metsloomad on toredad siis, kui nad on iseseisvad. Hoiame metsikut loodust!

Samal teemal

Kommentaarid  (6)

ats 1. oktoober 2014 20:21
Kui rebane on terve, siis on ta koheva sabaga ja muidu kena väljanägemisega, aga olen näinud kärntõbes rebast, kel saba on peenike roots ja üleni kuidagi kõhetu ja raagus, need nakatavad ka meie koeri.
soorebane 1. oktoober 2014 10:43
Tahaks ulgudaaa aga pean edasi klähvimaaa.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS