Loomad

Kommenteerige, mida arvate loomakaitsjate ettepanekust filmi boikoteerida!

Loomakaitsjad kutsuvad loomasõpru boikoteerima filmi "Saja-aastane, kes ronis aknast välja ja kadus" piinatud elevandi pärast (24)

Toimetas Kristin Aasma, 4. detsember 2014 11:03
Kaader filmist "Saja-aastane, kes ronis aknast välja ja kadus". Foto: Kuvatõmmis / YouTube
Kindlasti mäletame hästi õnnetu olekuga tsirkuseelevanti Medit, keda eelmisel aastal mööda Eestimaad tuuritati ning kes lõpuks Narva jões igavese rahu leidis. Nüüd on rahvusvaheline loomakaitseorganisatsioon Animal Defenders International (ADI) ja MTÜ loomade eestkoste organisatsioon Loomus tähelepanu pööranud piinatud tsirkuseelevandile, keda kasutati 12. detsembril Eestis esilinastuvas filmis "Saja-aastane, kes ronis aknast välja ja kadus".

Filmis üles astuvat elevanti nimega Vana Mana ning tema kaaslasi Sonjat ja Delhit peksid nii nende treener kui ka hooldaja. ADI kinnitusel lahkusid elevandi treenerid peale materjali ilmsikstulekut Suurbritanniast. Krooniliselt lonkav Delhi suri, kuid Vana Mana ja Sonja on siiani sunnitud tuuritama Euroopas oma väärkohtlejast omaniku Lars Hölscheriga. ADI teatel kasutab nende treener varjunimesid nii enda kui ka elevantide puhul, edastas Loomus.

Samal teemal

Eelmisel aastal sunniti Vana Mana ja Sonja (kelle nimed olid sel hetkel juba Ghandi ja Baby) esinema kohalikus tsirkuses Cirkus Skott. Kui avastati elevantide päritolu, teatas Circus Skott, et ei kasuta enam kunagi tsirkuses metsloomi.

Eestis on Loomuse kinnitusel Põllumajandusministeerium ette valmistamas eelnõu, mis keelustab üksnes teatud metsloomade nagu suurte kaslaste, elevantide ja ahvide kasutamise tsirkuses. Samalaadne ettepanek tehti ka Suurbritannias, kuid valitsus saatis selle tagasi eesmärgiga keelustada kõikide metsloomade kasutamine tsirkuses.

Nii ADI kui ka Loomus on seisukohal, et sõltumata liigist, ohustab tsirkus loomade heaolu, nende vangistamine on möödapääsmatu ja füüsiline väärkohtlemine igapäevane.

ADI President Jan Creamer märgib, et kuigi filmi "Saja-aastane, kes ronis aknast välja ja kadus" esitletakse komöödiafilmina, pole elevandi väärkohtlemises midagi naljakat. "Eksperdid nõustuvad, et metsloomade kasutamine meelelahutustööstuses tekitab loomadele kannatusi," ütleb Creamer ja kutsub kõiki, kes loomadest hoolivad, boikoteerima sedalaadi meelelahutust ja kõnealust filmi.

Loomuse kommunikatsioonijuht Annika Lepp loodab, et üha enam riike, kaasaarvatud Eesti, võtavad vastu otsuse keelustada loomade kasutamise meelelahutuses. "Kuid keelust olulisemgi on jõudmine arusaamiseni, et loomade ekspluateerimine pole meelelahutus," lisas Lepp.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee