Ilm

SUUR NIMEKONKURSS: Müncheni lähistel resideeruv hiireviu vajab kiires korras nime! (24)

Toimetas Kristin Aasma, 6. märts 2015 12:53
2015. aasta lind hiireviu.Foto: Mati Hiis
Eesti Ornitoloogiaühing kuulutab välja konkursi, et leida praegu Saksamaal Müncheni lähistel resideeruvale hiireviule nime. Kõnealune isaslind on varustatud jälgimisseadmega ning peatselt võib ta alustada kevadrännet, loodetavasti Eestimaa poole.

Aarne Tuule ornitoloogiaühingust ütles, et loodetavasti saab seda hiireviud jälgida nii rände kui pesitsuse ajal rändekaardil. "On põhjust loota, et jälgitav hiireviu rändab Eestisse ja pesitseb siin. Aga sel hiireviul pole nime," rääkis Tuule. "Kuulutame välja konkursi jälgitavale hiireviule nime leidmiseks. Sobilikke hiireviu isaslinnu nimesid saab pakkuda viuaasta kodulehel kuni 15. märtsini. Pakutud nimede seast valib viuaasta meeskond parima."

Tutvu praegu veel nimetu hiireviuga rändekaardil ja löö kaasa talle sobiva nime leidmisel!

Eesti Ornitoloogiaühing valib aasta lindu alates 1995. aastast. Aasta linnu valimise eesmärk on tutvustada avalikkusele üht Eestis esinevat linnuliiki või liigirühma ning kaasata loodusehuvilisi selle liigi uurimise ja kaitse tegevustesse. Viude ja viuaastaga saab tutvuda EOÜ kodulehel www.eoy.ee/viu.

Samal teemal

30.03.2015
VAATA VIUKAAMERAST: pesas on esimene muna, täna on teist oodata!
29.01.2015
Siidisabad jäid tänavu sissetungiga hiljaks
23.01.2015
Kuhu on kadunud aialinnud? Ornitoloog: "Nad lihtsalt ei ole veel tulnud abi küsima."
01.07.2014
Aasta lind 2015 on viu!