Foto: Mupo
Õhtuleht.ee 23. märts 2015 09:52
Eile õhtul kell 21.30 sai mupo korrapidaja väljakutse Vase 11 aadressile, kes märkas konteineris vastsündinud kassipoega. Patrulli kohale jõudes oli helistaja kadunud, kuid kohal uus meesterahvas, kes väitis, et just tema leidis väeti loomakese. Väidetavalt oli ta kassipoja avastanud konteineris olnud prügi alt.

"Meie hinnangul oli loomake vähem kui 2 nädalat vana, kuna tema silmad olid veel kinni. Reeglina avanevad kiisupoegadel silmad vanuses 7-14 päeva," selgitasid patrullis olnud inspektor Vladlen Jakovlev ja vaneminspektor Aleksandr Kukk. "Loomake nägi üsna armetu välja. Nuttis kaeblikult, ilmselt oli tal külm ja kõht samuti tühi."

"Töötaja ütles, et hommikul, kui algab tööpäev, hakatakse kassiga tegelema," rääkis Jakovlev. „Küll aga soovitati meil seni looma toitmiseks pöörduda Mustamäe tee 44 loomade polikliinikusse." Seda ka tehti.

Jakovlevi sõnul kippus asi muutuma naeruväärseks ja ta hakkas oma tuttavaid läbi helistama ning kiisule võimalikku omanikku otsima. Polikliinikusse jõudes ootasid ees nii loomaarst kui ka uus omanik.

"Loomaarst kinnitas, et kass oli kehvas seisundis ning vajas kiiret tegutsemist, loom vajas toitlustamist iga kolme tunni tagant ning ilma pideva järelevalveta loom sureks. Looma keha temperatuur oli vaatluse hetkel juba kriitiliselt madal, seega jõudsime abiandjani viimasel hetkel. Uskumatu, kuidas suudavad inimesed kaitsetut ja abitut looma lihtsalt prügikasti surema jätta," lisas Jakovlev.