Ilm

VAATA VIUKAAMERAST: pesas on esimene muna, täna on teist oodata! (3)

Toimetas Kristin Aasma, 30. märts 2015 10:15
Seni veel nimeta hiireviu haudumas pesas number üks (veebikaamera pilt). Foto: Eesti Ornitoloogiaühing
Tõenäoliselt on Eestis veel varasemaid hiireviusid, aga jälgimisvõimalusega pesadest esimeses on esimene muna (alates 28. märtsi keskpäevast). Täna tasub oodata teise muna munemist.

Hiireviud võivad muneda kuni viis muna, sagedamini küll 3-4 (headel hiireaastatel) või 2-3 (kehvematel aastatel). Praegusel varakevadel tundub hiiri põldudel jätkuvat, aga see ei pruugi nii jääda. Seega ennustada munade arvu pesas on keeruline, edastas Urmas Sellis Eesti Ornitoloogiaühingust.

Kui pesa ehitamise perioodil võis hiireviusid pesa juures näha enamasti hommikuti, siis nüüd saab mune jätta omapäi vaid lühikeseks ajaks - pasknääride häält on sageli kuulda ja munaroast oleksid nad kindlasti huvitatud.

Teises jälgitavas hiireviu pesas käib veel pesa kohendamine, aga munemine võib sealgi varsti alata.

Mõlemas veebikaameraga varustatud hiireviu pesa kohta saab pesitsevatele paarilistele nimesid pakkuda kuni 1. aprillini, kasutades vastavat vormi. Soovitav on neid enne pisut jälgida.

Samal teemal

Esimene hiireviu pesa on vaadeldav siin. Teine hiireviu pesa on vaadeldav siin.

Hiireviu Villu, kelle kevadrännet me jälgisime, on jõudnud oma pesitsusalale Põlvamaal, aga tema pesa me veel ei tea ja kaamerat seal pole.

Hiireviude pesaelu jälgime Eesti Ornitoloogiaühingu aasta lind 2015 projekti raames, mida toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus ja toeks on ka mitmed teised abilised.

Samal teemal

03.01.2016
Saaremaal nähti haruldast valget hiireviud
28.09.2015
PAKU SINAGI! Ornitoloogiaühing otsib 2017. aasta lindu
06.02.2015
SUUR NIMEKONKURSS: Müncheni lähistel resideeruv hiireviu vajab kiires korras nime!
20.08.2014
Mõtteid loodusest: häälemurre