Foto on illustreeriv.Foto: PantherMedia / Scanpix
Toimetas Geidi Raud 26. mai 2015 11:13
Tuntud loomaarst ja omanimelise loomakliiniku omanik Tiina Toomet soovitab kõikidel loomaomanikel tõsiselt kaaluda lemmikloomade kindlustamist, et ootamatuste korral saaks loom parimat abi ning omanik ei peaks muretsema ega otsuseid langetama ravi hinna alusel. "Lemmikloomadel haigekassat ei ole, kuid ka loomad haigestuvad ootamatult ja satuvad õnnetustesse," nendib Toomet.

Tiina Toometi sõnul võivad looma ravimise hinnad olla olenevalt murest üsna kallid. Oma kliinikus on ta näinud, kuidas loomaomanikud on sunnitud otsima odavamaid alternatiivseid lahendusi või jääb loom ravist sootuks ilma.

"Mõned loomad satuvad arsti juurde lausa 2-3 korda aastas. Koerad võivad vigastada käpa klaasikilluga, neelata alla mõne söömiseks sobimatu mänguasja või on jäänud turult ostetud kondi kiud soolestikku pidama. Loomaarstil on oluliselt lihtsam ravida kindlustatud looma, kuna siis ei pea tegema ravis rahast tulenevaid järeleandmisi. Kindlustamine võtab ühe mure vähemaks nii omanikult kui arstilt," selgitas Toomet.

Eestis saab kindlustada nii tõu- kui ka segaverelisi koeri ja kasse vanuses neli kuud kuni kaheksa aastat. Kindlustusvõtja peab elama Eestis, tema lemmikloom peab olema terve ja nõuetekohaselt vaktsineeritud ja mikrokiibiga märgistatud.

Kindlustada saab lemmiklooma hukkumise, varguse, kadumise ja ravimisest tekkivate kulude katmist.