Ilm

ÕHTULEHE VIDEO | SUVE ESIMENE PÄEV: randa peaks tulema bikiinide asemel karvamütsiga (6)

Helen Pentsa | Video: Mari Luud, 22. juuni 2015 14:19
Kui aknast mitte välja vaadata ja mõelda suve esimesest päevast, tuleb esmalt mõteisse pleegitav päike, kuum rannaliiv ja veest jahutust leidvad rannalised. Paraku on reaalsus midagi muud – suve esimene päev Pirita rannas on külm ja kõle.

Eile saabus Eestisse kalendri järgi lõpuks kauaoodatud suvi. Jõudes Pirita randa, paika, mis on kõikide suvitajate meeliskohaks, märkame vaid külmast fliisteki alla peitu pugenud šašlõkimüüjaid, tervisesportlaseid ja aega surnuks löövaid rannavalvureid – kui küsida, kuidas suve esimene päev möödunud on, vastavad kõik nagu ühest suust, et ilm rannas käimist hetkel paraku ei soosi.

Rannas oli vaid kaks vaprat, kes trotsides nutust ilma siiski ennast merevees märjaks kasta julgesid. Lausa ekstreemselt julgena näiv Naima räägib, et regulaarselt on ta ujumas käinud juba alates aprillist, sest meri annab talle tohutu energiasüsti. Naine on optimistlik, rääkides, et olenemata kehvast ilmast ei tohi siiski viriseda, vaid tuleb nautida seda, mis antud on.

Esmamulje suve esimesest päevast oli kõike muud kui ootuspärane - puudus see, mida suviti rannas viibides harjunud nägema oleme. Ka selle suve esimene päike jäi paraku meie eest varju. Tundub, et ilusa rannajume saamiseks on kõige lihtsam ja kiirem viis siiski solaarium. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee