Loomad

Loomakaitse selts paneb südamele: ära hülga sügise saabudes oma lemmiklooma! (4)

Toimetas Geidi Raud, 23. august 2015 14:46
Foto on illustreeriv.Foto: Caters News Agency/Scanpix
Lemmikloomade suvilapiirkondadesse mahajätmise jätkuva ja laialdase probleemi tõttu korraldab Eesti loomakaitse selts viiendat aastat kampaaniat "Suvi läbi. Asjad pakitud. Kõik pereliikmed kaasas?". Kampaania tuletab suvel lemmiklooma võtnud inimestele meelde, et ka sügisel ja lemmiku suureks kasvades on vaja tema eest vastutustundlikult hoolitseda.

Loomakaitse seltsi hädajuhtumite juht Maaja Mäll ütleb, et tegelikult tuleks juba enne lemmiklooma võtmist mõelda, kas tema eest ollakse valmis hoolitsema ka siis kui ta on kasvanud suureks ja aeg on kolida ruumikast suvekodust tagasi linnakorterisse.

Samal teemal

"Kui loom on aga endale võetud, on tema saatuse hooleks jätmine väga vastutustundetu tegu: kahest hüljatud koduloomast kasvab vaid loetud aastatega paarisajapealine metsik loomakoloonia, mis vaevleb haiguste, külma ja nälja käes," selgitab Mäll.

Eesti loomakaitse selts võitleb koostöös teiste loomakaitseorganisatsioonide ja aktiivsemate omavalitsustega igal aastal loomakolooniate likvideerimisega – nii leebemal, kui ka julmemal moel. Kulub palju ressursse vastutustundetute loomaomanike poolt hüljatud loomade päästmiseks ja abistamiseks.

Ehkki Eestis on loomade hülgamine seadusega keelatud ja kriminaalkorras karistatav, on hülgajaid keeruline tabada ja vastutusele võtta kuni Eestis ei kehti üleriigiline kohustus lemmikloomade kiipimiseks ning loomaomanike andmete registrisse kandmiseks.

Loomakaitse selts kutsub kodanikke üles printima välja "Suvi läbi. Asjad pakitud. Kõik pereliikmed kaasas?" kampaania plakateid, jagama neid oma kodukohas ning postitama kuulutustetahvlitele.

Kampaania plakatid on leitavad seltsi kodulehel SIIN!

Hüljatud lemmikloomadest peaks teatama seltsi infotelefonil 526 7117 või e-postiaadressil info@loomakaitse.ee. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee