Loomad

FOTOD | Teraapiakoerad käisid koos koerajuhtidega "arenguvestlusel" 

Toimetas Geidi Raud, 21. september 2015 19:41
Foto: Kaupo Rõivasepp
Eile läbisid kordustestimise need Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingu litsentseeritud teraapiakoerad, kellel oli eksami andmisest ning aktiivse tegutsemise algusest möödas aasta.

Eksperdid hindasid kordustestimisel teraapiakoerte valmidust ja võimet jätkuvalt vabatahtlikuna inimeste heaolu nimel panustada.

Samal teemal

Erinevate ülesannete käigus jälgiti koeratiimi situatsioonides, millesse võivad teraapiakoerad ja nende juhid sekkumiste käigus sattuda: rahvarohked kohad, valjud helid ja tugevad lõhnad, töö lastega keerulises keskonnas, liikumine libedal põrandal ja klaasseinaga liftis.

Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingu (EATKÜ) ekspertnõukogu liige ja teraapiakoeratiimide testija Tiia Ariko sõnul on väga oluline koeratiimi sobivuse hindamine ning eksami läbimine enne töö alustamist, et selgitada välja, kuidas käitub tiim stressirohketest olukordades.

Ühegi looma puhul ei saa anda sajaprotendilist tuvalisuse garantiid, kuid eksam on vajalik just teraapiakoeratööks vajalike oskuste ja omaduste olemasolu kinnitamiseks.

«Eile võisime öelda viiele Tallinnas, Tartus, Rakveres ja Narvas tegutsevale teraapiakoeratiimile, et nad on tublid ja nende tiimi neljajalgsed on jätkuvalt innukad rõõmu ja abi pakkujad,» rõõmustas Ariko.

Litsentsi on Eestis omandanud 33 koeratiimi ning aasta lõpuks oodatakse, et eksami sooritanud koerte arv küündib viiekümneni.

EATKÜ on ainus organisatsioon Eestis, mis testib, koolitab ning eksamineerib teraapiakoeratiime.

Igapäevaselt viib ühing ettevalmistuse saanud koeratiimid kokku klientidega, aitab programmide jaoks välja töötada sobiliku tegevusplaani, metoodika ja standardid ning koordineerib teraapiakoeratiimide tööd.

Samal teemal

26.00.2017
Arenguvestlus: räägi nii oma soovidest kui ka muredest
05.06.2016
Lääne-Tallinna keskhaigla hooldusravi patsiente rõõmustab nüüdsest teraapiakoer
02.06.2015
Sõprus koeraga avardab inimese silmavaadet
28.04.2015
Teraapiakoerad aitavad laste arengule kaasa