Loomad

AU JA KIITUS: Rapla politseinikud päästsid ühe viimase aja julmima loomapiinamise ohvriks langenud koera (49)

Toimetas Geidi Raud, 1. oktoober 2015 10:25
Maximus pärast uskumatut paranemist.Foto: Varjupaikade MTÜ
Rahvusvahelise loomakaiste päeva puhul annab Varjupaikade MTÜ juba kolmandat korda välja loomakaitseteemalise tunnustuse "Elmo". 2015. aasta preemia pälvivad kolm Rapla politseinikku: Erik Jõesaar, Arto Durejko ja Alar Smirnov.

Just nende politseinike abivalmis ja oskuslik tegutsemine aitas päästa ühe viimase aja julmima loomapiinamise ohvriks langenud koera Maximuse.

Samal teemal

Varjupaikade MTÜ tegevjuhi Triinu Priksi sõnul oli Maximus raskelt piinatud koer, kelle kohta sai Pärnu varjupaik väljakutse Lääne Prefektuurilt. "See on isegi teatav ime, et koljuluu hulgimurru ning üle kogu keha paiknevate haavadega koer on praeguseks nii palju tervenenud, et võiks peatselt oma uude koju minna," rääkis Priks Rapla politseinikele preemia toonud juhtumist.

Varjupaikade MTÜ otsus preemia just nendele politseinikele anda oli täiesti üksmeelne. "Mehed ei täitnud väljakutsele sõites mitte ainult oma otseseid töökohustusi, vaid lisaks sellele aitasid kohapeal igal võimalusel ka meie Pärnu varjupaiga valvemeeskonda," tõi Varjupaikade MTÜ tegevjuht esile politseinike silmapaistvat käitumist.

Priksi sõnade kohaselt oli Maximuse juhtum ideaalne näide korrakaitsjate ja loomakaitsjate koostööst.

Preemia üleandmine toimub 1. oktoobril Rapla politseijaoskonnas.

Preemia saajatele antakse koos tänuga üle ka Tartu kunstniku Siret Rootsi graafilised lehed.

"Elmo" on tunnustus, millega avaldab Eesti suurimat kodutute loomade varjupaikade võrgustikku ühendav organisatsioon Varjupaikade MTÜ omapoolset tänu möödunud aastal loomade kaitsmisel eriliselt silmapaistnud käitumist üles näidanud isikutele.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee