Pilt on illustratiivneFoto: TEET MALSROOS
Õhtuleht.ee 26. november 2015 11:33
ÜRO kliimaekspertide kinnitusel on 2011-2015 kõige soojem ajavahemik inimkonna ilmavaatluste ajaloos ning käesolev aasta teeb samuti uue soojarekordi, vahendas Guardian.

Põhjuseks on inimese tekitatud kliimasoojenemine ning tugevnev El Niño ehk Vaikse ookeani idaosa pinnavete soojenemine.

"2015. aasta läheb kliimaajalukku mitmel põhjusel, " selgitas Maailma Meteoroloogiaorganisatsiooni peasekretär Michel Jarraud. 

"Suure tõenäosusega on see kõige soojem aasta inimkonna ilmavaatluste ajaloo jooksu. Samuti mõõdeti sel aastal maailmamere kõige kõrgem pinnatemperatuur. Meie planeedi jaoks on need ainult halvad uudised."

Jarraud´ kinnitusel saab aina suurema kindlusega väita, et äärmuslikud ilmaolud - näiteks kuumalained - on seotud inimtekkelise kliimamuutusega.

Suvel hukkus ainüksi Indias kuumalaines ligi 2500 inimest. Pakistanis võttis pea viiekümnekraadine palavus 2000 inimese elu.

 

Samal teemal

Kommentaarid  (5)

maiden 27. november 2015 20:22
Üks fakt, mis näitab, et see kliimalurjus valetab täiega. Ah et ajaloo soojemad aastad? Aga miks hakkasid Islandi viikingid neist loodes asuvat maad Gröönimaaks ehk Roheliseks Maaks kutsuma? Sellepärast, et seal haljendasid rohelised väljad. Kliima võimaldas sinna elama asuda ja põllumajandusega tegeleda ja seda aastasadu. Alles XIV - XV sajandil toimunud kliimajahenemine ja sellega kaasnenud eskimote ränne ja rünnakud hävitasid seal taanlaste asundused. Kas siis praegu on kliima veelgi soojem ja võimaldaks Gröönimaal uuesti maad harida? Tutkit.
paolo Milaanost. 26. november 2015 15:14
Aga mina pean ikkagi ahju kütma !! Kus see soojus siis on ??
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS