Lootus valgeteks jõuludeks on tänaseks lõplikult kustunud.Foto: Teet Malsroos
Õhtuleht.ee 19. detsember 2015 13:11
Neljas advent on tänavu kui kehv jaaniõhtu, kuna sarnaselt kehvale jaaniõhtule sajab ka homme ning oodata on 10 soojakraadi.

Pühapäeva öö hakul on väike kõrgrõhuhari mõjusam ja saju võimalus väike. Kuid edelatuul hakkab tasapisi tugevnema. Hommikuks jõuab kiires läänevoolus Läänemere äärde uus madalrõhulohk ja selle vihmapilved laienevad üle Eesti. Edelatuul tugevneb uuesti puhanguti 15, rannikul 18, saartel kuni 20 m/s. Õhutemperatuur on öösel 0..+4, saartel ja läänerannikul kuni +7, päeval +7..+10 kraadi.

Esmaspäeval survestab üle Skandinaavia põhjaosa liikuv madalrõhkkond tuult veelgi. Edelatuul tugevneb sisemaal 8-13, puhanguti 18, rannikul kuni 23 m/s. Vihmahooge on üksikuid. Õhutemperatuur on ööpäeva vältel +6..+9 kraadi.

Teisipäeval liigub kiires edelavoolus üle Eesti madalrõhulohk ühes vihmasajuga. Puhub väga tugev edelatuul, puhanguid on 18, saartel ja rannikul kuni 25 m/s. Õhutemperatuur on +4..+8 kraadi.

Kolmapäeval on Eesti kohal väga tugev lääne-idasuunaline õhuvool ning ilm on väga heitlik - aeg-ajalt sajab vihma, Virumaal võib sekka ka lörtsi tulla. Puhub tugev edela- ja läänetuul, puhanguid on rannikul 20, õhtul kuni 25 m/s. Õhutemperatuur +5..+9, öö hakul võib sisemaal +2° kraadini langeda.

Öö vastu Jõululaupäeva tuleb väga tugeva edela- ja läänetuulega, sulailma ja vihmasajuga. Päeval on tõusva õhurõhu foonil saju võimalus väiksem. Õhutemperatuur on ööpäeva vältel +3..+7 kraadi. Jõuluõhtul tugevneb kõrgrõhuhari, taevas selgineb, tuul nõrgeneb ja ilm muutub pisut jahedamaks. Kuid juba hommikuks tuul tugevneb ja Jõulupühadeks (25.-26.12.) kujuneb Lääne-Euroopa kohale võimas edelavool, milles Atlandi 40-ndate laiuste kohalt kandub soe ja niiske õhumass Põhja-Euroopasse. Vahete-vahel sajab vihma. Puhub väga tugev edelatuul. Õhutemperatuur on enamasti +3..+8 kraadi piires.