Foto: Teet Malsroos
Õhtuleht.ee 22. jaanuar 2016 21:54
Riigi Ilmateenistuse prognoosi kohaselt on eeloleval ööl oodata kuni 25 külmakraadi, alates pühapäevast hakkab tuiskama ja on oodata lörtsi.

Laupäeva öö on kõrgrõhkkonna mõjul põhiliselt sajuta ja rahulik. Õhutemperatuur on saartel -7..-12, mandril -15..-20, kohati langeb kuni -25 kraadini. Päeval võib Lääne-Eestis veidi lund sadada. Tuul pöördub lõunasse ja edelasse ning pisut tugevneb, saartel võib olla õhtul puhanguid 14 m/s. Õhutemperatuur tõuseb saartel ja läänerannikul -2..-8, Kesk- ja Ida-Eestis -10..-15 kraadi.

Pühapäeval läheneb Läänemerelt madalrõhulohk. Öösel hakkab alates saartest lund sadama ja ka tuiskab, sest edela- ja lõunatuul tugevneb 5-10, saartel ja looderannikul puhanguti 14 m/s. Õhutemperatuur on saartel ja läänerannikul -3..-7, mandril -8..-12, Ida-Eestis öö hakul kuni -16°C. Päeval laienevad lumepilved üle Eesti, kohati tuiskab. Õhtul muutub saartel sadu vesisemaks. Lääne-Eestis tekib jäiteoht! Tuul pisut rahuneb ja puhub lõunakaarest. Õhutemperatuur tõuseb saartel ja läänerannikul -1..+1, sisemaal -2..-7, Ida-Eestis kuni -10 kraadi.

Esmaspäeva öö ja hommik on madalrõhuvööndi mõjul lumesajuga, saartel võib ka lörtsi tulla ja on libeduseoht! Päeval saju võimalus väheneb. Tuul on nõrk ja muutliku suunaga. Õhutemperatuur ööpäeva jooksul Lääne-Eestis -1..-6, Kesk- ja Ida-Eestis -5..-10 kraadi.