Ilm

Nädalasse mahub suur sula ja ka torm (7)

Õhtuleht.ee, 25. jaanuar 2016 10:31
SulanädalFoto: Elmo Riig / Sakala
Eestit hõivab sel nädalal sulailm. On udune, sajab lund, lobjakat ja koguni vihma, mis tähendab, et teed muutuvad libedamaks. Kui esmaspäeval püsib veel tuulevaikus, hakkab teisipäevast tuul tugevnema ning paisub neljapäeval tormiks, kus tuule kiirus võib iiliti olla kuni 25 meetrit sekundis. Õhutemperatuurid jäävad valdavalt plusskraadidesse.

Esmaspäeval on pilves ilm, kohati sajab lund, teed on libedad. Puhub vaikne läänetuul, õhutemperatuur on 0 kuni -6, saarte rannikul kuni +2°C, teatas Riigi Ilmateenistus.

Samal teemal

Teisipäeval (26.01) liigub Norra merele uus madalrõhkkond ja selle serva mööda kandub soojem ja niiskem õhumass Läänemere äärde. Öösel pudeneb üksikutes kohtades nõrka lund. Vastu hommikut merelt lumena algav sadu läheb saartel kiiresti üle lörtsiks ja vihmaks, päeva peale muutub sadu vesiseks ka mandril.

Teisipäeval on udu ja jäiteoht - nähtavus on halb ja on libe!

Lõuna- ja edelatuul paisub päevaks võrdlemisi tugevaks, puhanguid on 15-16 m/s, õhtul pöördub tuul järk-järgult läände. Õhutemperatuur on öösel -1..-6, saartel 0°C ümber, päeval Lääne-Eestis +1..+4, Ida-Eestis on ennelõunal veel miinustes, õhtupoolikul tõuseb üle 0°C.

Kolmapäeva (27.01.) öösel liigub üle Eesti väike kõrgrõhuhari. Saju võimalus on väiksem ja läänekaare tuul rahulikum. Päeval jõuab üle Läänemere järgmine madalrõhulohk ja toob saju, saartel tuleb enamasti vihma, mandril lörtsi, õhtupoolikul enam sekka vihma. Libeduseoht püsib. Lõuna- ja edelatuul uuesti tugevneb, puhanguid on rannikul 15 m/s. Õhutemperatuur öösel -1..+3, päeval 0..+4°C.

Neljapäeval (28.01.) jõuab Läänemere õhuruumi uus osatsüklon, mis liigub tõenöoliselt Norra lõunaosast üle Rootsi Kesk-Soome ja selle lõunaservas on Eesti ilm võrdlemisi soe, aga tugeva tuulega. Lõuna- ja edelatuule tugevnemine algab öösel, päevaks tõuseb sisemaal tuul 9-13, puhanguti 18, rannikul 13-17, puhanguti kuni 25 m/s. Õhutemperatuur on ööpäeva vältel +1..+5°C.

Reedel (29.01.) tugevneb lahkuva madalrõhkkonna järel üürikeseks kõrgrõhuhari ja saju võimalus on märksa väiksem. Läänekaare tuul jääb veidi nõrgemaks, aga päris maha ei rahunegi. Õhumass on küll pisut jahedam, kuid tuulise ilmaga langeb öine temperatuur vaid kohati napilt alla 0°C ja päevane on aga ikka plusspoolel (+1..+3°C).

Laupäeval (30.01.) jõuab Norra merele väga aktiivne madalrõhkkond ning laieneb üle Skandinaavia ja Läänemere. Tõstab edelatuule saartel ja rannikul taas väga tugevaks, puhanguid võib olla üle 20 m/s, sisemaal on ilm tasasem, puhanguid võib olla veidi üle 10 m/s. Vahete-vahel sajab vihma, mõnes kohas sekka ka lörtsi, sajuhulk on aga tõenäoliselt väike. Õhutemperatuur öösel 0..+3, saartel kuni +5, päeval +3..+5°C.

Pühapäeval (31.01.) annab madalrõhkkonna surve järele. Ilm on ikka tuuline, kuid veidi nõrgemate puhangutega. Siin-seal sajab vihma, õhtu poole sekka ka lörtsi. Õhutemperatuur öösel -1..+3, päeval +1..+4°C.

Esmaspäeval (1.02.) madalrõhkkonna mõju väheneb ja saju võimalus on väiksem. Tuul jääb nõrgemaks ja pöördub päeval lõunasse. Õhutemperatuur öösel -3..+1, päeval 0..+2°C.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee