Foto: Aldo Luud
Õhtuleht.ee 4. veebruar 2016 18:45
Seoses halvenenud jääoludega keelab Lõuna prefektuur Lämmi- ja Pihkva järve jääle väljumise jalgsi ja mootorsõidukitega.

Kuna jääolud Lämmi- ja Pihkva järvel on viimastel nädalatel püsinud sulailma tõttu oluliselt halvenenud, keelatakse alates homsest, 5. veebruarist Lämmi- ja Pihkva järve jääle väljumine jalgsi ning mootorsõidukitega Põlva- ja Tartu maakonna piires. Samuti on keelatud väljumine Peipsi järvel Meerapalu külast lõuna poole jäävale järvejääle. Piirivalvurid jätkavad aktiivselt jääluure tegemist, et tagada kalastajate ohutus.

Lõuna prefektuuri politseikapten Mati Miksoni sõnul on jääolud nimetatud järvedel ohtlikud ning ennekõike on see tingitud juba mõnda aega püsinud plusskraadidest, jääalusest vetevoolust, tuulest ja vihmasajust.

"Lämmi- ja Pihkva järve jää inimest enam ei kanna ja on kalastajatele eluohtlik," sõnas Mikson. "Paneme kalastajatele südamele suhtuda kehtestatud keeldu täie tõsidusega ja vältida tarbetute riskide võtmist. Nii väldime olukordi, kui ohtu seatakse iseenda ja appi tõttavate kaaslaste elu."

Samal teemal

Kommentaarid  (8)

6. veebruar 2016 19:16
PPA kodulehel polnud keelupäeva hommikul mingit viidet , seega mingu p...e see ametnik , kes kabinetis pastakast üllitisi välja imeb ! Vaba maa (veel ) , vaba inimene ,kalastusluba on ja püüan endale , seega saadan lollid keelud pikalt .
mina 5. veebruar 2016 09:32
käisin rajakülast peipsil. jää oli sile, ühtlane,paksus kusagil 20cm 2km juures.saak kah umbes 8kg
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS