Loomad

Alaveski loomapark vajab heade inimeste abi (16)

Toimetas Geidi Raud, 22. veebruar 2016 10:21
Foto: Aldo Luud
Alaveski loomapargi kolme karupoja elu on sattunud ohtu seoses Võrumaa veterinaarkeskuse peaspetsialisti Elle Horni ettekirjutustega, mille kohaselt tuleks ehitada praktiliselt uus, kümneid tuhandeid eurosid maksev aedik.

Loomaparki pidava perekond teatas, et sama aedik oli muide varasemalt Horni poolt kontrollitud ja tunnistatud nõuetele vastavaks.

Samal teemal

Sama riigiametnik määras Alaveski loomapargile omal ajal ka nn "huntideaedikule“ tehtud ettekirjutuste mittetäitmise eest igakuised sunnirahad, mida aga ei jõutud maksta ning seetõttu oldi sunnitud hundipere, ühtekokku 11 looma, hukkama.

Horn kommenteeris möödunud nädalal Õhtulehele, et arvestama peab ka inimestega. "Meist on tehtud loomade vaenlased, aga sealtsamast aedikust pääsesid hundid jooksu. Ei ole me üheski aktis nõudnud ei huntide ega karude eutanaasiat. Kui pargi omanik hundid hukkas, siis oli see tema otsus." (Loe täispikka lugu SIIT!)

Perekond Kõiv kardab aga, et sama stsenaarium võib korduda ka karupoegade puhul ja sestap kutsutakse viimases hädas appi häid inimesi ja ettevõtteid.

"Loomakaitse liidu juristid küll väidavad, et kohtukulusid meilt sisse nõuda ei saa, aga sunnirahasid saab ikka ja nende maksmata jätmine viiks paratamatult võlani riigi ees, mis lõpptulemusena võib viia loomapargi sulgemiseni. Seejuures tuleks otsustada ka loomade edasine saatus“, on Alaveski loomapargi juht Rein Kõiv nõutu.

Hirm ametliku bürokraatia ees ja mure noorte karude ning teiste loomapargi asukate elu pärast, on võtnud perekond Kõivult jõu ning tahtmise loomaparki edasi pidada.

Samuti on aastaid kestnud püüdlik ettekirjutuste täitmine võtnud rahalised vahendid hädavajalike aedikute korrastamiseks.

Sestap oodatakse heade inimeste ja loomasõprade abi ning annetusi ALAVESKI LOOMAPARK MTÜ arveldusarvele EE371010220071603015. 

Lisaks vajatakse hädasti ca 400 kahe- ja kolmemeetrist aiaposti ning oodatakse koostööpakkumisi aiaehitusega tegelevatelt ettevõtetelt.

Ka saaksid oma abikäe ulatada need puu- ja köögiviljadega tegelevad firmad, kes oleksid valmis ülejääke mitte prügimäele viima, vaid loomadele annetama.

Lisainformatsiooni saamiseks palutakse kirjutada järgmistele e-posti aadressidele: alaveski.loomaprk@gmail.com või info@loomakaitse.eu

Eestimaa Loomakaitse Liit, perekond Kõiv ja Alaveski loomapargi asukad on juba ette tänulikud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee