PUNG NÄITAB: Metsavana õpetab, kuidas kase- ja pajupungadega kevade kaugust hinnata.Foto: Arno Saar
Teet Teder 22. märts 2016 06:00
Pühapäeva hommik. Päike paistab soojalt. Keset Eestit, Rapla kandis, pole taevas pilveräbalatki. Õige ka, sest sel palmipuude pühapäeval kell 6.30 algas kevad. Päike peabki kõrgemalt käima ja ilm soojenema. Aga ei…

Pühapäeva hommik. Päike paistab soojalt. Keset Eestit, Rapla kandis, pole taevas pilveräbalatki. Õige ka, sest sel palmipuude pühapäeval kell 6.30 algas kevad. Päike peabki kõrgemalt käima ja ilm soojenema. Aga ei…

Juba pärastlõunal sadas laia lund. Politsei hoiatas, et teed on libedad. "Enne läheb kukla pealt halliks, kui kevadeks läheb," ei olnud ka muidu lustlik Arvo Saidla ennustusega optimistlik. Ta ennustas juba veebruaris enne sõbrapäeva, et 24. märtsil on lumi maas. 

Metsavana ei pea oma mütsi sööma, sest ennustus läks täppi. "Temperatuuridega pole täppi läinud, aga muu asjaga küll," tunnistab ta mehiselt eksimust, et nii palju külma, nagu ta siis ennustas, siiski ei tulnud. "Aga aprilli keskel võib ilm veel aprillinalja ära teha ja lund visata," hoiatab ta. 

Samal teemal

Kommentaarid  (17)

ilmatark my ass 22. märts 2016 21:23
kus su valged jõulud jäid va kabi sihuke?
Ei tea 22. märts 2016 14:00
kas keegi seda paska loeb ka?
hans 22. märts 2016 15:24
Miks 22. märts 2016 19:23
Ilmarubriik 22. märts 2016 21:03
Vaata, see ongi huumorinurgake. Kuigi tänasel päeval, Brüsselis ja Londonis toimunu taustal, kohatu.
Metsavanad ja ilmavanad ja ilmatargad teavad seda ise ka, et see on kohvikõrvane lugemine ja ainult pooletoobine teeb nende ennustuse järgi mingeid (puhkuse)plaane. Ilmselge, et ükski ilmatark oma maja ennustamise peale panti ei paneks, järelikult on see kõik üks soolapuhumine. Kui leiduks kasvõi üks ilmaennustaja, kes ütleks, et panen oma maja panti, et aprilli keskel sajab Eestis lund (või et jaanipäeval sajab vihma ja on jahe vms) - vot selle mehe ees võtaks mütsi maha. Aga kui ennustus siis paika ei peaks, siis loovutaks ta ka oma maja näiteks kodutute kommuuniks.
Kes oleks see esimene "ilmatark", kes kuuajalise KONKREETSE ennustuse peale oma maja panti paneks?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS