Ilm

Teadlased: tulnukad on ohtlikud ja inimesed peavad Maa olemasolu nende eest varjama (135)

Piret Pappel, 9. aprill 2016 06:00
«Kui tulnukad meid külastavad, võib tulemus olla samasugune nagu Kolumbuse jõudmisel Ameerikasse. Kohalike elanike jaoks ei tähendanud eurooplaste saabumine midagi head,» arvas füüsik Stephen Hawking 2015. aastal BBC-le antud intervjuus. Foto: Vida Press

Teistel planeetidel elavad olendid võivad olla vaenulikud ja inimesed ei tohiks nendega kontakti otsida. Veel enam – peame end tulnukate eest peitma, väidavad kaks USA astronoomi, kes pakuvad ajakirjas Monthly Notices of the Royal Astronomical Society välja tõsiteaduslikele arvutustele tugineva mudeli, kuidas Maa olemasolu laseritega peita.

Teiste tsivilisatsioonide olemasolu lähemas ja kauges universumis erutab nii ulmekirjanikke, astronoome kui ka tavainimesi.

19. sajandi lõpukümnenditel sai Itaalia astronoomi Giovanni Schiaparelli vaatlustest alguse tõeline Marsi-olendite otsimise palavik. Schiaparelli nägi 1877. aastal Marsi pinnal sügavaid jooni ja kraave, mida ta kirjeldas itaaliakeelse sõnaga canali – see tähendab nii inimese kaevatud kanalit kui ka looduslikku väina. Tõlkes hakati kasutama sõna esimest tähendust ja levis jutt Marsile kaevatud kanalitest.

Samal teemal

27.06.2017
INIMKOND ON OHUS: tuntud astrofüüsik Hawking kiirustab inimesi Maalt lahkuma
07.01.2017
Kuidas on Hawkingi tervis nii kaua vastu pidanud?
21.10.2016
Schiaparelli maandumine Marsile ebaõnnestus?
29.06.2016
Must auk – kas tõesti uks kosmosetulnukate maailma?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee