Foto: Freeimages
Õhtuleht.ee 3. mai 2016 20:08
Riigi ilmateenistuse prognoosi kohaselt tuleb mai esimene pool tavapärasest soojem, kuid kuus teises pooles on oodata jahedamat ja muutlikumat ilma.

Prognoosi kohaselt tuleb mai esimene pool tavapärasest soojem. Läänemere ümbruses tugevneb kõrgrõhuala ja jääb väheliikuvaks ning hoiab ilma enamasti sajuta. Üksnes pärastlõunal on üksikud vihmahood võimalikud. Päev-päevalt õhumass maheneb ja temperatuurifoon tõuseb. Pärast 5.maid saame lõunakaarest sooja lisaks ja päevane temperatuur tõuseb sisemaal üle 20 kraadi. Keskmisest märksa kõrgem temperatuurifoon võib püsida kuu keskpaigani.

Kuu teisel poolel võib Eesti kõrg- ja madalrõhkkondade piirimaile jääda ning sel juhul on ilm muutlikum. Põhjapoolse jaheduse üürikese sissetungi järel tõenäoliselt saab taas ülekaalu lõunavool ning nõnda on ka kuu viimases kolmandikus soojalaineid oodata.

Maikuu tervikuna kujuneb keskmiselt õhutemperatuurilt valdavalt normist kõrgemaks (norm 8,7..+11,9 kraadi). Sademeid on enamasti normist vähem, kohati normi piires (norm 30..55 mm).

Norm ehk kuu keskmised väärtused on arvutatud aastatest 1981-2010.